ЄС надає 40 млн євро на модернізацію збройних сил Молдови

ЄС надає 40 млн євро на модернізацію збройних сил Молдови

Фото: pixabay.com

Фінансова підтримка Євросоюзу допоможе молдовській армії боротися з кібератаками та зміцнить можливості безпілотної повітряної розвідки.

У четвер, 30 червня, Європейський Союз оголосив про надання фінансування в розмірі 40 мільйонів євро Республіці Молдова з метою зміцнення потенціалу її збройних сил, зокрема, у сфері зв'язку та боротьби з кібератаками.

Про це повідомляє видання digi24 з посиланням на оприлюднену заяву Європейської ради. 

Кошти надійдуть із Європейського фонду миру, яким керують країни-члени поза межами європейського бюджету.

Фінансування дозволить забезпечити обладнання, товари та послуги для посилення матеріально-технічних можливостей та мобільності підрозділів збройних сил Республіки Молдова. Ця фінансова підтримка також допоможе боротися з кібератаками та зміцнить  можливості безпілотної повітряної розвідки та тактичного зв’язку.

У грудні 2021 року Республіка Молдова вже отримала 7 мільйонів євро фінансування від Європейського фонду миру, зокрема, для своєї військової медичної служби.

Як відомо, до складу Молдови входить проросійський сепаратистський регіон Придністров'я, який межує з Україною. Обидві країни нещодавно отримали статус країн-кандидатів на членство в ЄС.

Молдова під прицілом Росії: експерт про дивні співпадіння із затриманням "токсичного" Додона

Молдова під прицілом Росії: експерт про дивні співпадіння із затриманням "токсичного" Додона

Нагадаємо, на території невизнаного Придністров'я проводиться масштабна агітація щодо вступу на військову службу за контрактом до лав Збройних сил Російської Федерації.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація