“Демографічна ситуація катастрофічна”: експерт попередив про незворотний процес в Україні

“Демографічна ситуація катастрофічна”: експерт попередив про незворотний процес в Україні

Демографічна ситуація в Україні / Фото: ТСН.ua

Три сценарії розвитку демографічної ситуації в країні.

Однією з ключових проблем розвитку людського капіталу України є катастрофічна демографічна ситуація. Станом на 2024 рік індекс скорочення населення складає більше 1,0%. Тривала фаза повномасштабного вторгнення лише пришвидшує цей процес. Країна продовжує втрачати привабливість в очах талантів. 

Таку думку висловив експерт програми “Освіта” Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

За його словами, наразі є щонайменше три сценарії розвитку демографічної ситуації в країні.

Перший сценарій “Обвал”, за якого відбудеться чергове стрибкоподібне скорочення населення. Процес набуває катастрофічного незворотного характеру. Цей сценарій є найменш імовірним.

Другий сценарій “Стабілізація”, за якого динаміка скорочення населення уповільнюється, проте кількість мешканців України продовжує знижуватися у межах прогнозованих і керованих параметрів.

Третій сценарій “Хиткий баланс”, за якого моменти ситуативного поліпшення змінюються незначним погіршенням. Останній сценарій є найімовірнішим. На те, якою буде демографічна ситуація в країні, окрім безпекової та економічної ситуації, впливає соціальне самопочуття та освітній досвід громадян.

“З огляду на зростання частки державного сектора в економіці, збільшується потенціал впливу соціальних настроїв. Скажімо, зростання недовіри може призвести до кризи банківської сфери, нестачі людей, готових працювати на держслужбі і на оборонних підприємствах”, — попередив Микола Скиба.

Нагадаємо, експерт здивував прогнозом щодо війни в Україні: 2024 року буде два вікна можливостей.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація