Майно колаборантів в Україні націоналізують: Зеленський підписав зміни до закону про санкції

Дата публікації
Перегляди
1928
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Майно колаборантів в Україні націоналізують: Зеленський підписав зміни до закону про санкції

Фото: Офіс президента України

Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб", який Верховна Рада ухвалила 12 травня 2022 року.

Про це повідомили на офіційній сторінці Офісу глави Української держави.

За законом встановлюється новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

"Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників", – зазначив президент.

Законом визначається, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Таким органом стане Міністерство юстиції України, яке має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Окрім того, здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Як повідомлялося, Верховна Рада подовжила воєнний стан в Україні до кінця літа. Президент Володимир Зеленський пояснив, чому підписав укази про подовження воєнного стану та мобілізації.

Читайте також:

Наступна публікація