Путін поставив на війну в Україні все - Der Spiegel

Путін поставив на війну в Україні все - Der Spiegel

Фото: Associated Press

Російський диктатор змушений вдаватися до будь-яких методів, щоб не визнавати поразки у війні проти України.

Проведення фейкових "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України та оголошення мобілізації в РФ означає, що Володимир Путін поставив на війну в Україні все.

Про це пише німецьке видання Der Spiegel.

Ці заходи означають кінець наративу, нібито вторгнення до України не є війною, а цілей кампанії можна досягти невеликими ресурсами. Це також сигналізує про те, що Путін відрізав шлях до виходу із цієї "руйнівної пригоди", пише видання.

Путін поводиться як азартний гравець, який іде ва-банк лише тому, що вже не може вийти з гри.

Spiegel поспілкувався з кількома росіянами ― і тими, хто вирішив виїхати з країни через ризик призову, і тими, хто вже отримав повістку. У промові Путін сказав, що мобілізація стосуватиметься лише резервістів, однак насправді призивають усіх підряд.

Крім цього, у Кримінальному кодексі РФ зʼявилась низка покарань за порушення, вчинені під час мобілізації, і "добровільну здачу в полон". Ці дії влади посилюють розкол у російському суспільстві, однак, на думку експертів, військову спроможність армії РФ суттєво не змінять, принаймні до середини 2023 року.

 У широкому сенсі мобілізація також порушує мовчазний контракт між Кремлем і народом — "ви не лізете в політику, а ми не ліземо у ваше особисте життя", зазначає видання. Питання лише в тому, що переможе ― невдоволення мобілізацією чи страх перед владою.

Раніше російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський розповів, що найближчий соратник Володимира Путіна Юрій Ковальчук розробив план усунення російського лідера від влади.

Своєю чергою, військовий експерт Олександр Мусієнко пояснив, чому Володимир Путін все частіше говорить про загрозу розпаду РФ.

Друзів Путіна у відставку: Іран сколихнули демонстрації через вбивство дівчини у відділку поліції

Друзів Путіна у відставку: Іран сколихнули демонстрації через вбивство дівчини у відділку поліції

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація