ООН оголосила про початок війни в Кот-д'Івуарі

ООН констатувала, що в  Кот-д'Івуарі назріває нова громадянська війна. За кілька днів жертвами бойових дій стали вже десятки людей.

За останні кілька днів у Кот-д'Івуарі було убито десятки людей, і Рада безпеки ООН 4 березня попередила про можливу нову громадянську війну в країні.

Окремі райони Абіджана, найбільшого міста в Кот-д'Івуарі, нагадують зону бойових дій. Про це заявив глава агентства ООН у справах біженців у Західній Африці Жан Франкен.

Він підкреслив, що ситуація погіршується з кожним днем, і додав, що співробітники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців із заходу країни були переміщені в Абіджан заради їх безпеки.

Причиною кризи стала відмова Лорана Гбагбо, що обіймає посаду президента, скласти з себе повноваження глави держави. ООН і більшість африканських країн стверджують, що Гбагбо програв листопадові вибори своєму давньому політичному супернику Алассане Уаттара.

З часів виборів президента в листопаді 2010 року сотні людей загинули в ході сутичок, сотні тисяч - втекли з країни. Велика частина загиблих — прихильники опозиції або люди, що підозрюються в лояльності Уаттара, на яких полюють служби безпеки і проурядова ополчення "Молоді патріоти".

Більшість з тих, хто підтримує Уаттара — уродженці північної частині Кот-д'Івуара, де поширений іслам, а "Молоді патріоти", як правило, переслідують саме сіверян.

Учасники ополчення також таврують іноземців. Чиновники з безпосереднього оточення президента Гбагбо називають його жертвою іноземної змови, за якою стоять, як вони кажуть, колишній колонізатор Кот-д'Івуара Франція і африканські країни, ошукані нео-імпералізмом.

Значна частина населення вважає Уаттара справжнім переможцем листопадових президентських виборів, вимагаючи від Гбагбо скласти з себе повноваження глави держави.

Наразі Уаттара змушений жити в готелі в Абіджані під захистом військових ООН, в той час як Гбагбо контролює більшу частину армії і правоохоронних органів на півдні країни.

За словами миротворців ООН, які працюють в Кот-д'Івуарі, на даний момент їх сил не вистачає, щоб забезпечити безпеку всіх мирних жителів і утримувати ситуацію під контролем.

Як заявив співробітник ООН Хамаду Туре, представництво ООН в Кот-д'Івуарі цього тижня отримало два бойових вертольоти. Туре висловив сподівання, що з їх допомогою, а також завдяки поповненню в рядах миротворців, ситуація в регіоні покращиться.

Нагадаємо, два вертольоти Мі-24 і 30 військовослужбовців були передислоковані з України в Кот-д'Івуар зі складу 56-го окремого вертолітного загону українських збройних сил, що знаходиться у складі місії ООН у Ліберії. Закон про направлення миротворців у Кот-д'Івуар раніше, 7 лютого, підписав президент Віктор Янукович.

Читайте також:

У Кот-д'Івуарі поліція розстріляла жіночий марш

ООН вибачилась перед Білорусією за безпідставні звинувачення

У Кот-д'Івуарі бойовики викрали двох українців

Янукович схвалив відправку українських військових у Кот-д'Івуар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: