Румунія подовжить надзвичайний стан через коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку президента країни, такі дії дозволять контролювати розвиток епідемії.

У Румунії на місяць подовжать надзвичайний стан, запроваджений через небезпечний коронавірус.

Про це заявив президент країни Клаус Йоганніс.

"Ми дійшли висновку, що необхідно буде подовжити надзвичайний стан. Ми попросили уряд підготувати пропозиції, які будуть включені до цього указу", - цитує його адміністрація.

За словами Йоганніса, протягом тижня буде розроблено текст документа.

"На початку наступного тижня я опублікую новий указ, який подовжить надзвичайний стан ще на місяць. Цей період абсолютно необхідний, щоб тримати речі під контролем, щоб контролювати розвиток епідемії", - додав він.

Зазначимо, надзвичайний стан у Румунії було оголошено 16 березня, його термін мав завершитися 16 квітня.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залиште свій коментар

Вибір редакції