У Британії шукають волонтерів, готових заразитися коронавірусом за 4,5 тисячі доларів

Дата публікації
Перегляди
23к
У Британії шукають волонтерів, готових заразитися коронавірусом за 4,5 тисячі доларів

Associated Press

Охочих помістять на карантин.

У Лондоні вчені шукають волонтерів, які готові заразитися коронавірусною інфекцією й, таким чином, допомогти в розробці вакцини.

За це охочим пропонують оплату в розмірі 3,5 тисячі фунтів (4,5 тисячі доларів), пише DailyMail.

Повідомляється, що компанія Hvivo, якій належить британський інноваційний центр Queen Mary BioEnterprises, створить групу з 24 добровольців. Учасників заразять штамами вірусу 0C43 і 229E, які викликають легкі респіраторні симптоми. Їх вважають менш небезпечними за Covid-19. 

Волонтерів помістять на двотижневий карантин: протягом цього терміну їх планують повністю вилікувати від недуги. Учені вважають, що вакцина, яка зможе побороти ці штами, переможе коронавірус.

Зазначається, що учасники експерименту отримають оплату в разі повного проходження карантину, дотримання спеціальної дієти та цілковитої відсутності контактів з будь-ким зі своїх знайомих. Їм також заборонять виконувати фізичні вправи. 

Цей експеримент є частиною всесвітньої гонки за два мільярди доларів, які обіцяють надати в обмін на вакцину від небезпечного вірусу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), понад 20 вакцин проти Covid-19 нині перебувають на етапі розробки.

Hvivo оголосила про свої плани після третьої смерті від Covid-19 на території країни. Їхній експеримент привернув увагу китайських фармацевтичних фірм, які будуть вкладати гроші в дослідження.

Зазначається також, що дії компанії повинні бути узгоджені з Агентством з регулювання лікарських засобів і виробів медичного призначення Великої Британії до початку тестування. 

На території країни коронавірус підтвердили у щонайменше 280 пацієнтів. Уряд країни пообіцяв виділити на боротьбу з Covid-19 ще 46 мільйонів фунтів.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.