В Криму російський Червоний Хрест вкрав українське майно

Автор
Дмитро ГулійчукДмитро Гулійчук
Дата публікації
Перегляди
3313
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Криму російський Червоний Хрест вкрав українське майно

Фото: Російський Червоний Хрест

На думку українського омбудсмена, крадіжка відбулася за мовчазної згоди Міжнародної Федерації.

Російський Червоний Хрест вкрав майно українського Товариства в окупованому Криму, а Міжнародна Федерація ЧХ ці дії проігнорувала.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, Українське Товариство Червоного Хреста мало у власності на території Криму 10 приміщень, загальною площею 641 квадратний метр, а також 6 автомобілів та оргтехніку для роботи персоналу.

Все це майно захопив Російський Червоний Хрест за мовчазної згоди Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ), членами яких є як українське, так і російське товариства.

"Від 2014-го року до сьогодні ми не бачили ані публічного осуду цієї крадіжки, ані внутрішньої роботи щодо повернення майна Українському Товариству та компенсації вартості нерухомого майна", — зазначив омбудсмен.

Фото: Дмитро Лубінець facebook

Лубінець звернувся до Міжнародної Федерації із листом, в якому просить пояснити "окупацію" росіянами цього майна. Станом на сьогодні відповіді він не отримав.

"А враховуючи той факт, що я не отримав відповідь і на звернення щодо відповідності принципам Міжнародного руху Червоного Хреста підтримки Російським Червоним Хрестом мобілізаційної кампанії, оголошеної Путіним, то можу зробити висновок, що фінансові внески Росії до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця цінніші за самі цінності організації", — припустив уповноважений ВР.

Також він звернув увагу на питання, чи можна вважати ці МФТЧХ визнанням анексії Кримського півострова і чи знають про таку позицію донори та волонтери Міжнародного руху Червоного Хреста з усього світу.

Скандали з Червоним Хрестом

Нагадаємо, Російський Червоний Хрест збирає допомогу сім’ям мобілізованих окупантів. У МКЧХ зазначили, що національні товариства абсолютно незалежні у своїй діяльності і жодним чином не підпорядковуються і не звітують перед Міжнародним комітетом.

Раніше Володимир Зеленський розкритикував МКЧХ за те, що їхня місія досі не відвідала українських військовополонених у колонії в окупованій Оленівці.

Міжнародний Комітет ЧХ відповів, що не може "силоміць проникнути" до колонії в Оленівці.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець повідомляв, що представники Міжнародного Комітету не з'явилися на межі з окупованою територією, де на них чекала українська делегація для обговорення доступу до колонії в Оленівці.

Також дружина полоненого розповідала, що ще близько 700 азовців залишаються в полоні, а Червоний Хрест родинам полонених радить тільки молитися.

Генсек ООН закликав Росію пустити Червоний Хрест до українських військовополонених

Генсек ООН закликав Росію пустити Червоний Хрест до українських військовополонених

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3313
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація