Тимошенко просить МВФ не платити за оборудки Фірташа

Тимошенко розповіла МВФ, куди підуть гроші, які вони нададуть Україні. В першу чергу йдеться про оборудки Фірташа та 11 мільярдів кубічних метрів природного газу, які були сплачені Україною російському ВАТ "Газпром".

Юлія Тимошенко просить МВФ перед наданням кредиту Україні вивчити ситуацію щодо рішення Стокгольмського арбітражу про сплату компенсації компанії "RosUkrEnergo" за 11 мільярдів кубометрів газу.

Про це Тимошенко заявила під час зустрічі з керівником місії МВФ Таносом Арванітісом.

"Для того, щоб продовжувати з Україною співпрацю, яка дійсно Україні дуже потрібна, мені здається, потрібно ретельно розібратися з тією оборудкою і зробити висновки відносно того, що це є за гроші і як вони будуть використовуватися Україною", - сказала Тимошенко.

Лідер парті "Батьківщина" нагадала, що йдеться про 11 мільярдів кубічних метрів природного газу, які були сплачені Україною російському ВАТ "Газпром", а тепер за рішенням Стокгольмського суду за сприяння нової української влади мають бути повернуті компанії "RosUkrEnergo".

"Я дуже добре знаю, в якому важкому фінансовому стані знаходяться всі країни світу після світової фінансової кризи. Ті гроші забираються у платників податків кожної країни-донора. І коли потім ці гроші потрапляють в Україну і можуть бути використані на оплату не досить прозорої оборудки з "Росукренерго" - це буде несправедливо не тільки по відношенню до України, але і до всіх країн-донорів МВФ", - вважає вона.

За словами Юлії Тимошенко, виконання рішення Стокгольмського арбітражу є проблемою не лише України.

"Ця проблема пов'язана з балансом НАК "Нафтогаз України", з можливим банкрутством цієї компанії і, як наслідок, - нестабільністю виконання функцій, які здійснює компанія НАК "Нафтогаз" по транспортуванню російського газу до Європейського Союзу", - додала вона.

Водночас лідер партії "Батьківщина" підкреслила, що українська опозиція підтримує співпрацю України з Міжнародним валютним фондом.

нагадаємо, раніше Тимошенко назвала RosUkrEnergo "кормушкою" Януковича. 

"Цей посередник - це велика, корумпована "кормушка" керівництва нашої країни, з 2004 року вона відігравала роль таємної каси всіх президентів України", - зазначила Тимошенко.

Вона нагадала, що за часів свого прем'єрства прибрала з газової схеми посередника.

"Вони повернулись тому, що отримали владу в державі. Один з власників RosUkrEnergo, олігарх Дмитро Фірташ, був головним спонсором виборчої кампанії Януковича", - уточнила політик.

Нагадаємо, Міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд кубометрів газу.У даній справі заарештовані перший заступник голови НАКу Ігор Діденко, екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко.

Служба безпеки України завершила досудове слідство у кримінальній справі Анатолія Макаренка і Ігоря Діденка. Справа готова до передачі в суд.

Читайте також:

Кабмін відмовився від компенсацій RosUkrEnergo за рахунок бюджету

СБУ допитала Портнова у справі RosUkrEnergo

Україна погодилася повернути Фірташу газ

Тимошенко назвала RosUkrEnergo "кормушкою" Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: