Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військові відкачали 40% води з печер, де застрягли тайські діти

Однак ці зусилля можуть бути марними, адже будь-якої миті регіон здатні накрити нові дощі.

У тайській печері, де вже два тижні з пастки намагаються дістати 12-х дітей та їхнього тренера, помер один із рятувальників. Самі діти досі у печері, про них піклуються лікарі, хлопці змучені й ослаблені, а лишатися у печері усе небезпечніше, адже через людську активність у тунелі впав рівень кисню, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

37-річний Самарн Кунан, колишній тайський морпіх, до затопленої печери дістався волонтером. Уночі він доправляв дітям кисневі балони, а коли повертався, йому самому забракувало повітря. Врятувати Кунана не змогли. "В печері важкі умови. Самарна намагався врятувати його друг, він знепритомнів, потім його повезли у лікарню. Я гарантую, що панікувати ми не будемо, ніхто не зупиняє операцію. Самарн віддав життя недаремно", - наголосив адмірал Арпакорн Йооконгкаєв, що командує рятувальною операцією.

ВідеоУ тайській печері, де з пастки намагаються дістати 12 дітей та їхнього тренера, загинув рятувальник

У тайській печері, де вже два тижні з пастки намагаються дістати 12 дітей та їхнього тренера, помер один із рятувальників. Самі діти досі у печері, про них піклуються лікарі та рятувальники. Хлопці змучені й ослаблені, і лишатися у печері усе небезпечніше, адже через людську активність у тунелі впав рівень кисню. Рятувальну операцію пришвидшують, адже регіон от-от можуть накрити зливи. 

У тайській печері, де з пастки намагаються дістати 12 дітей та їхнього тренера, загинув рятувальник

Кисневі балони підліткам та тренеру передають щодня. У тунелях падає рівень кисню через те, що там постійно перебувають не лише хлопці, а й рятувальники. Дітей нині вчать правильно дихати, аби вони змогли під водою у супроводі дайверів дістатися виходу. Напередодні ТСН провела експеримент – в озеро з аквалангом на півгодини пірнув наш корреспондент і на власному досвіді переконався, що новачку під водою дихати важко, а жестами пірнальникам пояснити проблему майже неможливо. У тому, що з таким викликом впораються ослаблені підлітки, сумніваються і дайвери. "Навчити там, щоб він сам – це неможливо. Головні правила – дихати і не панікувати", - наголосив український фахівець.

Від входу у печеру до острівка, на якому два тижні живуть діти – близько чотирьох кілометрів. Деякі частини шляху затоплені каламутною водою, видимість там дуже низька. За останні кілька днів військовим вдалося відкачати близько 40% води у тунелі та розчистити півтора кілометра шляху. Однак навіть у таких умовах вихід під водою для виснажених дітей небезпечний, тому рятувальники намагаються пробурити вихід з гори. Спеціалісти вже визначили 13 місць, де можна пробурити отвори, але пробивати доведеться щонайменше 800 метрів скелі. До того ж, буріння може бути ризикованим для тих, хто всередині печери.

Рятувальники пробивають скелю ще й зсередини – тунелі намагаються розширити, аби протягнути устаткування. У печеру гравці дитячої футбольної команди з тренером пішли ще два тижні тому. А зворотний шлях відрізала раптова злива. Нові дощі можуть накрити регіон будь-якої миті, і тоді рятувальна операція ризикує затягнутися на місяці. По всьому світу нині мізкують, як швидше витягти дітей. Свою допомогу вже запропонував засновник SpaceX Ілон Маск – його інженери вже на шляху у Таїланд.

Кореспондент ТСН Олександра Мишкіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції