Соцопитування: скільки українців підтримують заборону УПЦ МП, а скільки – проти

Соцопитування: скільки українців підтримують заборону УПЦ МП, а скільки – проти

Путін нагороджує митрополита Онуфрія "орденом дружби" (липень 2013 рік) / Фото: Фото з відкритих джерел

63% українців підтримують заборону УПЦ МП в Україні.

В Україні більшість громадян – 83% – вважають, що держава тією чи іншою мірою має втрутитися в діяльність Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

63% опитаних українців виступають за повну заборону УПЦ МП. У грудні 2022 року таких було 54%, у травні 2023 року – 66%. Ще 20% виступають за дещо м’якший підхід, який не передбачає повної заборони, але встановлює державний контроль і нагляд (у грудні 2022 року таких було 24%, у травні 2023 року – 19%).

Водночас на думку 12% опитаних українців, не варто втручатися у справи УПЦ (МП), а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

82% українців не довіряють УПЦ (МП). Довіряють – 8%, ще 11% не змогли визначитися зі своєю думкою.

Фото: Київський міжнародний інститут соціології

Регіональний вимір

У всіх регіонах України більшість населення (від 76% на сході до 85% на заході і 86% у центрі) виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ МП.

На півдні та сході трохи менше тих, хто виступає за повну заборону (55% і 46% проти відповідно 69% на заході і 68% – у центрі).

Нагадаємо, що Московський патріархат офіційно оголосив війну в Україні “священною” і назвав її кінцеву мету – "входження України до зони виняткового впливу Росії".

УПЦ МП наполегливо продовжує стверджувати, що не має стосунку до РПЦ і патріарха Кирила, який відкрито підтримує війну та вбивства українців. У травні 2022 року в київському монастирі у Феофанії УПЦ МП навіть зібралася на Собор, у якому заявила про нібито розрив із РПЦ. Водночас Онуфрій не став офіційно оголошувати автокефалію (незалежність).

Голова ПЦУ митрополит Епіфаній пояснив, у чому полягає "хитрість" таких заяв. За його словами, де-факто зв'язок УПЦ МП із Москвою залишається.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація