Травми у домашніх тварин: види та перша допомога

Дата публікації
Перегляди
1881
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Травми у домашніх тварин: види та перша допомога

Фото: Credits

Отримати травму може будь-яка кішка чи собака, незалежно від маси тіла та віку, розповідає ветеринарка та зоопсихологиня Лідія Лободіна.

Найчастіше причинами травм стають:

  • Бійки з іншими тваринами
  • Автомобілі та дорога
  • Невдалі стрибки, біг
  • Надмірна активність
  • Ігри

Види травм та перша допомога:

Рани часто забруднюються та інфікуються, тому спочатку треба видалити з рани сторонні предмети. У разі сильної кровотечі на пошкоджену кінцівку накласти джгут вище за рану, максимум на 30-60 хвилин. Зверху необхідно щільно закрити рану бинтом і тампоном, змоченим розчином перекису водню чи хлоргексидина. Якщо рана невелика, достатньо накласти пов'язку із бинта. Після надання першої допомоги  улюбленця треба негайно доправити до клініки.

У разі розтягнення тварина починає шкутильгати на травмовану кінцівку, намагається не згинати і не розгинати її до кінця, береже її і під час ходьби, та з обережністю спирається на неї, у хворому суглобі відзначається болючість і припухлість.

Забиті місця виникають у разі удару об тупі предмети. Спостерігається болючість, припухлість, почервоніння чи гематоми у місці удару, кульгавість. У першу добу до пошкодженого місця можна прикласти пляшку з холодною водою та льодом, загорнуту в рушник, на 30 хвилин, з перервами 1-2 години. У наступні кілька днів хворе місце зігрівають, прикладаючи теплу грілку на 20-30 хвилин кілька разів на день, обмежують навантаження.

У разі вивиху відмічається неправильне положення кінцівки, випинання кістки із суглоба, однак цілісність шкіри не порушується, тварина не може спиратися на цю кінцівку.

Переломи кісток бувають відкритими, коли спостерігається порушення цілісності шкіри та м'язів та уламки кісток виходять назовні, і закритими – без порушення цілісності шкіри. У разі переломів зі зміщенням пошкоджена кінцівка стає трохи коротшою за здорову. Улюбленець високо піднімає пошкоджену лапу і не спирається на неї під час ходіння, кінцівка викривлена, а в місці перелому — біль і набряк. За допомогою шини пошкоджену кінцівку можна обережно зафіксувати, не намагаючись її випрямити, прикласти холод, покласти улюбленця на рівну, тверду поверхню, після чого доправити до клініки.

Читайте також:

У Дніпрі лікують понад 600 тварин, яких врятували з-під обстрілів

У Дніпрі лікують понад 600 тварин, яких врятували з-під обстрілів
Наступна публікація