Збій в "Ощадбанку", "Приватбанку", сайтах Міноборони та ЗСУ: все, що відомо про проблеми в роботі

Збій в "Ощадбанку", "Приватбанку", сайтах Міноборони та ЗСУ: все, що відомо про проблеми в роботі

Фото: УНІАН

Яка ситуація з роботою "Ощадбанку", "Приватбанку" та державних сайтів.

У роботі "Приватбанку" та "Ощадбанку" 15 лютого стався збій. Клієнти почали скаржитись, що не можуть розрахуватися картками та зняти готівку з банкоматів. 

Приблизно в обідню пору користувачі почали скаржитись на роботу банків. Так, "Приватбанк" зазнав DDoS-атаки (напад на комп'ютерну систему з метою зробити комп'ютерні ресурси недоступними для користувачів - ред.).

Українці скаржаться, що сайт банку і застосунок вже протягом кількох годин не працюють, посилаючись на технічні проблеми.

У роботі "Ощадбанку" також стався масштабний збій: мобільний банкінг не працює, проблеми із банкоматами, платежі не проходять. Причиною теж могла стати DDoS-атака.

О 15:30 у Кіберполіції повідомили, що інформація про технічні несправності банкоматів, поширена через спам-розсилку, не відповідає дійсності. Правоохоронці встановлюють осіб, причетних до розсилання смс-повідомлень щодо збоїв у роботі банкоматів. Кіберполіція проаналізувала вміст смс-повідомлень та встановила, що вони не мають фішингового характеру, а є елементом інформаційної атаки і не відповідають дійсності.

Водночас приблизно о 18:00 стало відомо, що стався збій і в роботи сайтів Міністерства оборони України та Збройних Сил, зокрема зник доступ до сайтів.

О 18:10 у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки РНБО повідомили, що всі гроші клієнтів "Приватбанку", який вже кілька годин перебуває під масованою DDoS-атакою, будуть збережені та нікуди не зникнуть.

Там підтвердили, що в роботі "Ощадбанку" також спостерігаються збої.

"Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують", – зазначили в РНБО.

О 18:40 у Міноборони також підтвердили, що офіційний веб-портал відомства зазнав, ймовірно, DDoS-атак.

"Наразі проводяться планові технічні роботи з відновлення штатного функціонування веб-порталу Міністерства оборони України. Офіційна комунікація буде забезпечуватися через сторінки Міноборони в Facebook та Twitter, а також сайти АрміяInform https://armyinform.com.ua та Армія FM https://www.armyfm.com.ua.", ­– повідомили в Міноборони.

О 19:26 у "Приватбанку" повідомили, що роботу банкоматів відновлено, але досі нестабільна робота "Приват24".

"Протягом однієї години під час атаки деякі сервіси (АТМ, ТСО) не працювали. З 16:30 ці сервіси відновлено. На цей момент ми спостерігаємо нестабільність в доступі до "Приват24". "Приватбанк" вживає усіх необхідних заходів, щоб  забезпечити доступ до всіх наших послуг", – повідомив прессекретар "Приватбанку" Олег Серга.

О 20:43 у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України повідомилисайти та застосунки "Приватбанку" та "Ощадбанку" відновили роботу. Натомість зайти на сайт "Ощадбанку" і провести операції з оплати досі не можливо.

О 22:09 міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що приблизно о 20:00, услід за банками, потужна DDoS-атака розпочалася і на портал "Дія".

"Початковий вектор – Росія та Китай. Десь 600 тисяч пакетів шкідливого трафіку на секунду. Наші фахівці швидко "обрізали" цей напрямок, але атака повернулася вже із Чехії та Узбекистану. І знову була "відбита". Для користувачів "Дії" атака залишилася непомітною", ­– повідомив міністр. 

Нагадаємо, що в ніч на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів України, зокрема МЗС, МОН та інші. Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру.

Як захистити свої персональні дані – експерт із кібербезпеки Руслан Болгов

Як захистити свої персональні дані – експерт із кібербезпеки Руслан Болгов

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація