Народні прикмети, обряди і звичаї 8 грудня

Автор
Олена КузьмичОлена Кузьмич
Дата публікації
Перегляди
1286
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Народні прикмети, обряди і звичаї 8 грудня

9 грудня холодний день – зима буде морозною / Фото: Pexels

Сова кричить — холод накликає.

8 грудня віряни та церква вшановують вiддання свята Введення в храм Пресвятої Богородицi, пам'ять священномучеників Климента, папи Римського, i Петра, архієпископа Олександрiйського, преподобного Петра, мовчальника.

8 грудня: українські народні прикмети

  • Якщо ворони вранці сидять на верхівках дерев і каркають — бути завірюсі й морозу, вмостились на середньому й нижньому гіллі — очікуй вітру, на землі — потепліє, улаштували ігри в небі, перекидаються через голову, різко шугають донизу і знову вгору — за два-три дні буде хуртовина.
  • Якщо мовчать кімнатні птахи — перед завірюхою.
  • Повітря над лісом посиніло — на тепло.
  • Сова кричить — холод накликає.

8 грудня: церковне свято 

Климент І — Папа римський, святий, мученик. Перший історичний християнський місіонер, що провідував Євангеліє на українських теренах. Висвячений апостолом Петром. Один із апостольських отців і апостолів з сімдесяти. Автор листа до церкви в Коринті. 

Засланий на каторгу до Криму, до Херсонеса, під час гонінь на Церкву у Римській імперії. Проповідував серед каторжан, за що був страчений язичниками — його прив'язали до кам'яного якоря і втопили у морі. Вшановується у католицькій, православних і деяких протестантських (англіканській і лютеранській) церквах.

Найбільший храм — базиліка святого Климента в Римі. В іконографії зображується у папських шатах, з якорем, хрестом-якорем (Климентівським хрестом) або пальмовою гілкою, символом мучеництва. Патрон каторжан, каменотесів і моряків. 

Традиція переказує, що під час перебування в Херсонесі у 861 році в зв'язку з хозарською місією Костянтин Філософ розпочинає пошуки святині. Підтриманий місцевим духовенством, він здійснює своєрідну морську експедицію. Після тривалого часу мощі знайшли на одному з островів і урочисто поклали до церкви Св. Апостолів. Частину мощей Кирило залишив у Корсуні, а частину переніс до Риму в дар папі Адріану ІІ. Тепер мощі зберігаються у Базиліці святого Климента у Римі.

На Русі з найдавніших часів Климент вшановувався як святий. Мощі Климента зберігалися у Десятинній церкві у Києві.

8 грудня: що не варто робити

  • виходити з дому;
  • скаржитися на холод. 

8 грудня: народні традиції 

"На Клима зима клин клином вибиває", - говорили на Русі і готувалися до сильних холодів. Втім, якщо цього дня півні заспівали рано, це віщувало швидку відлигу.

8 грудня: що варто роботи

  • Цього дня будь-яку важливу справу потрібно було починати тільки натщесерце. 
  • Жінки сідали прясти біля вікна, адже від білого снігу в хаті ставало світліше.

Читайте також:

Погода в Україні: у західних та північних областях випав сніг

Погода в Україні: у західних та північних областях випав сніг

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1286
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація