Поки батьки не бачать, діти смакують заборонене

В Україні кожен другий старшокласник двічі на тиждень пиячить. Чим приваблює підлітків зелений змій і чи ви упевнені, що вашої дитини серед них - немає?

За даними звіту ВООЗ  за минулий рік - саме  Україна посідає перше місце у світі за  вживанням алкоголю серед дітей та молоді.  40% підлітків у віці від 14 до 18 років випивають вже систематично.

У суботу ввечері робити було нічого. Гурт підлітків вештався спальним районом столиці. Одному - шістнадцять, решті - по чотирнадцять років. Пісні з мобілки, розмови ні про що. Бракувало одного: покурити і випити.

Вони знають напам'ять усі ятки навколо, де без проблем продадуть алкоголь і цигарки. На експеримент від ТСН погоджуються швидко і рушають до найближчої точки.

У магазині без зайвих питань підлітки купують ще дві пачки цигарок, чіпси і навіть пляшку портвейну. Продавці щойно реалізований товар не пізнають упритул.

Продаж алкогольних виробів неповнолітнім регулює Кодекс України про адміністративні правопорушення. Реалізація такого товару особі, яка не досягла вісімнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу від п'яти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. У перерахунку на гривні - це від вісімдесяти п'яти до трьохсот сорока. От тільки загальної статистики стягнень - немає. 

А скільки разів ви у своєму житті були свідками подібної сцени?    

Ольга Балакірєва вже кілька років досліджує шкідливі звички підлітків. Каже, вік першої дози значно помолодшав. Згідно з опитуванням, найбільше хлопців викурюють першу цигарку в одинадцятирічному віці. Дівчата - у чотирнадцять. А перший досвід вживання алкоголю і в тих, і в тих припадає на однаковий вік. Для більшості це трапляється в одинадцять. І матеріальний стан родини, на думку соціологів, тут значення не має. 

"Ми аналізували дані залежно від типології сімей. І от, наприклад, матеріальний станок, він жодним чином не впливає на ці поширення... Ми, фактично, розвіяли міф, що неповна сім'я є ризиком. Неповна сім'я не є ризиком. Ризиком є стосунки", - зазначає Ольга. 

Великі міста - справжній рай для підлітків. Тут усім байдуже до інших. Щовечора вони купкуються на затишних подвір'ях та в  переходах. Теревенять про своє і, поки батьки не бачать, смакують заборонене. 

За останні чотири роки вживання пива серед неповнолітніх зросло у чотири рази. Але справжні рекорди б'ють слабоалкогольні напої, - найчастіше вони різного смаку і кольору  приваблюють дівчат. І помиляються ті, хто думає, що це дитяча випивка. У літрі восьмиградусного коктейлю міститься 80 грамів чистого спирту. Саме стільки його у двохстах грамах горілки.   

Окрім шкідливого впливу на нервову систему підлітка алкоголь роз'їдає слизову оболонку стравоходу, шлунка, порушує склад шлункового соку і ускладнює процес травлення, далі руйнує печінку. І, врешті-решт, негативно впливає на зріст і розвиток підлітка.

Наприкінці експерименту ТСН група підлітків ділиться секретами свого полювання. Згодом вони підуть у свої компанії і, поки батьки не бачать, знову смакуватимуть заборонене. Тому, що насправді вони хочуть бути схожими на нас.     

Докладніше дивіться на відео.


Читайте також:

Поки батьки не бачать, діти потрапляють в угруповання

Поки батьки не бачать, дітей виховують чужаки

Поки батьки не бачать, діти живуть на цвинтарі

Поки батьки не бачать, діти виховують себе самі

Поки батьки не бачать, діти накладають на себе руки

Поки батьки не бачать, діти ґвалтують школярів

Поки батьки не бачать, діти тікають з дому

Поки батьки не бачать, діти вбивають людей


ВідеоПоки батьки не бачать, діти смакують заборонене

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: