Джуліані та Помпео отримали повістки для свідчень у Конгресі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також запрошують і генпрокурора Штатів.

Юристу президента Сполучених Штатів Руді Джуліані надіслали повістку. Тепер він буде зобов’язаний дати свідчення перед конгресменами, що проводять розслідування у зв’язку з процедурою імпічменту президента, оголошеною минулого тижня.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Реакція особистого юриста Трампа на повістку майже миттєва. У своєму Twitter Руді Джуліані зазначає, що підписали її лише демократи і ставить під сумнів свою появу у Конгресі. Незважаючи на те, що чорним по білому у повістці зазначено: невиконання вимоги дати свідчення прирівнюється до перешкоджанню правосуддю.

"Вони так поводяться з президентом Трампом, наче він не має конституційних прав! Я його адвокат. Є пріоритет стосунків між адвокатом та клієнтом, на це треба звертати увагу", - зазначив він.

Джуліані посилається на норму американського законодавства, згідно з якою клієнт має право на таємницю спілкування з адвокатом. Він не єдиний, хто отримав повістку, раніше її виписали держсекретарю Помпео, у нього є час до п’ятниці, аби надати конгресменам усі документи, де можуть міститися згадки про спроби президента Трампа та його помічників тиснути на українську владу.

Свідчити до Конгресу - поки що добровільно - кличуть також генерального прокурора Сполучених Штатів. Тим часом колишній український генеральний прокурор Юрій Луценко вже куди менш приязно говорить про свої стосунки з Джуліані та заявляє, начебто неодноразово пояснював, що відкривати карну справу на замовлення американців не має права.

Луценко сказав, що двічі зустрічався з Джуліані особисто і неодноразово говорив з ним телефоном. Він описував колишнього мера Нью-Йорка як одержимого можливими порушеннями закону Байденом та його сином Гантером.

Саме Джуліані демократи вважають головним агентом, через якого Трамп намагався вимагати від української влади компромату - тут багато хто називає це саме так - на свого суперника на виборах, колишнього віцепрезидента Сполучених Штатів Джо Байдена. А також доказів того, що демократи свого часу збирали на Трампа компромат - саме в Україні.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Яна Слєсарчук

Відео Новий поворот в Ukraine-Gate: юристу президента США Руді Джуліані надіслали повістку

Тепер він буде зобов’язаний дати свідчення перед конгресменами, що проводять розслідування у зв’язку з процедурою імпічменту президента, оголошеною напередодні. Сам Дональд Трамп вже вкотре згадав про телефонну розмову з Володимиром Зеленським - вже більше тижня він робить це щодня.    

Новий поворот в Ukraine-Gate: юристу президента США Руді Джуліані надіслали повістку

Залиште свій коментар

Вибір редакції