Мережа побутової техніки "Мегамакс" збанкрутувала

Супермаркет електроніки "Мегамакс" припиняє свою діяльність в Україні та змінює сферу діяльності.

Одна з найстаріших в Україні мереж побутової техніки та електроніки "Мегамакс" припиняє свою діяльність.

Компанія пішла на цей крок через фінансові труднощі, вирішувати які її власники вирішили за рахунок залучення інвестора і зміни сфери діяльності, повідомляють учасники ринку, пише Комерсант-Україна.

Про те, що "Мегамакс" припиняє свою діяльність, її співробітників повідомили в минулий понеділок, розповів виданню працівник одного з магазинів мережі в Харкові. У цей же день був закритий єдиний магазин в Донецьку та Львові.

Про припинення роботи мережі знають і її партнери. "Кілька днів тому мережа повідомила нашу компанію про те, що припиняє роботу", - розповів менеджер однієї з компаній-постачальників "Мегамаксу". В "Мегамаксі" від коментарів відмовилися, пояснивши, що у компанії більше немає людей, які б відповідали за зв'язки з пресою.

Топ-менеджер роздрібної мережі з торгівлі побутовою технікою, знайомий з ситуацією, розповів, що піти на цей крок власники зважилися через фінансові труднощі. Втім, основні постачальники "Мегамакс" в неофіційних бесідах з виданням відзначають, що перед ними заборгованість погашена.

"Не отримали гроші за товар тільки дрібні постачальники і Samsung, перед яким борг близько 1,5 млн дол. Наскільки мені відомо перед компанією LG борг сплатив "Альфа-банк", який виступав гарантом отримання грошей за товар", - відзначає менеджер українського представництва одного з виробників побутової техніки. В "Альфа-банку" і Samsung від коментарів відмовилися, зіславшись на конфіденційність інформації.

Проблеми у мережі "Мегамакс" почалися в минулому році. "Мегамакс" була єдиною мережею, яка працювала в ціновому сегменті "середній" і "преміум". "Через цю мережу ми реалізовували значні обсяги техніки", - говорить один з постачальників.

Але через кризу ринок побутової техніки та електроніки за підсумками 2009 року обвалився приблизно на 40% порівняно з попереднім роком. Споживачі переорієнтувалися на товари нижчого цінового сегмента.

Компанія почала поступово закривати магазини - з літа 2010 року до недавнього часу їх кількість скоротилася з 28 до 18. Найбільшу кількість магазинів було закрито в останні два місяці.

"Минулого року компанія звернулася до банків з проханням про перекредитування, але їй у цьому було відмовлено", - розповів на умовах анонімності топ-менеджер однієї з мереж. За словами співрозмовника видання, мережі "Мегамакс" не вистачило оборотних коштів для продовження роботи в нормальному режимі, і вона не змогла обслуговувати кредитний портфель.

"Власники компанії розглядали кілька варіантів виходу ситуації, такі як залучення іноземного та вітчизняного інвестора. З рішенням про закриття мережі тягнули до останнього", - відзначає один з постачальників.

Йдучи з роздробу, компанія має намір змінити сферу діяльності. За словами високопоставленого джерела видання на ринку, власники "Мегамаксу" знайшли інвестора. "Займатися розвитком роздрібного бізнесу власники "Мегамаксу" не збираються. Частина магазинів була у власності, і вони займуться здачею їх в оренду", - пояснює співрозмовник видання. На двох площах - у Києві та Житомирі - вже працюють інші торгові точки.

Нагадаємо, що у 2009 році припинила свою діяльність велика мережа побутової техніки та електроніки "Домотехніка". В компаній виникли проблеми з оплатою боргів, і власники прийняли рішення продати роздрібний бізнес, щоб розрахуватися з кредиторами.

Читайте також:

Мережа супермаркетів "Домотехніка" збанкрутіла

Знайдені на дні океану рідкісні метали кардинально змінять ринок гаджетів

Учені спростували зв'язок головного болю у підлітків з використанням електроніки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: