Середній українець витрачає на церкву 33 тисячі гривень за життя

Церква - непоганий бізнес, якщо рахувати, що середній українець за життя залишає в храмі близько 33 тисяч гривень.

Пересічний українець витрачає на церкву за все своє життя близько 33 тисяч гривень.

Така сума виходить, якщо рахувати, що при середній тривалості життя українців у 50 років, на відвідання храму у головні 12 церковних свят іде від 9000 до 33000 грн, а також близько 100 грн на хрещення, 400 грн на вінчання та 200 грн на відспівування.

Проте, згідно з церковними канонами, за треби - тобто хрещення, вінчання, сповідь - гроші, якщо то недобровільна пожертва, брати гріх. В половині українських церков на ці таїнства встановлюють прейскурант.

"У церквах немає такого тарифу, що за таку-то требу треба заплатити стільки, якщо і встановлюють, то це не є обов'язковим", - розповів патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Пройшовши з прихованою камерою по київських церквах, ТСН з'ясувала, що в більшості з них існують фіксовані тарифи, часто надруковані на папері.

Крім того, з'ясувалося, що на продажу тих самих церковних свічок храм має прибуток подекуди у 800%. Партія церковних свічок – офірок – розміром 230 штук коштує 20 грн. в столичних храмах одна така свічка коштує 1 гривню.

Окрім свічок, хрестики, ікони, книги - ціни різні від кількох гривень, до кількох тисяч. Все це предмети культового призначення, вони не оподатковуються.

За словами російського журналіста Михайла Ситнікова, у Росії церква – це потужна корпорація, в котрої є туристичний бізнес, готелі, транспорт.

В Україні такого поки немає, бо церква тут поділена. Але як і в Росії, тут навчилися заробляти.

Читайте також:

Абхазька православна церква офіційно відділилася від Грузинської

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

Британська церква встановила в себе статую Ісуса Христа в джинсах

Церква радить просити допомоги від кризи у Св. Спиридона

ВідеоУ Бога за пазухою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: