Захисника Жукового острова вбили після його скарг до київської влади

За два дні до смерті Гончаров брав участь у заходах щодо припинення "незаконного видобутку, намиву і продажу піску на Жуковому острові".

26 травня о 12:00 у дворі свого будинку було убито 59-річного мешканця Голосіївського району міста Києва Олексія Львовича Гончарова, заявили в Київському еколого-культурному центрі.

Крім того, за даними екологів, двоє невідомих також жорстоко побили дружину загиблого.

За даними голови екологічного центру Володимира Борейка, за два дні до смерті Гончаров брав участь у заходах щодо припинення "незаконного видобутку, намиву і продажу піску на Жуковому острові кількома комерційними фірмами".

"Видобуток піску проводився в межах заказника, у водоохоронній зоні, що заборонено трьома законами України, більше того, відвантаження піску замовникам проводилася без відповідного дозволу і накладних", - заявив Борейко.

За його словами, Гончаров показав місця незаконного видобутку піску знімальній групі каналу ICTV, завдяки чому з'явилася міліція і незаконний видобуток було зупинено.

"На наступний день разом зі знімальною групою каналу на місце виїхали представники Київського еколого-культурного центру, які оцінили видобуток піску з екологічної точки зору", - зазначив він.

Екологи вирішили "зайнятися й іншими фірмами, які на Жуковому острові незаконно видобувають пісок".

"Однак на наступний день Гончарова вбили. Є всі підстави припускати, що він став жертвою кримінальних структур (причому швидше за все за наводкою держструктур, які дали бандитам його адресу), які тримають в Києві незаконний бізнес по видобутку піску і шляхом вбивства вирішили залякати інших захисників природи і журналістів, які вимагають від влади навести в цій справі порядок ", - заявив представник екологічної організації.

Він також повідомив, що загиблий пенсіонер вже кілька років безрезультатно звертався зі скаргами на незаконний видобуток піску на Жуковому острові (поряд з яким він жив) в міліцію і різні органи влади району та міста.

У зв'язку з цим Київський еколого-культурний центр висловив обурення кримінальним свавіллям, яке "відкрито панує в Києві, коли захисників природи вже стали вбивати серед білого дня у себе вдома".

"Ми вимагаємо від влади Києва нарешті припинити піщане свавілля на Жуковому острові і відновити статус заповідника на всій його території", - резюмували в організації.

Раніше екологи неодноразово звертали увагу на шкоду, заподіяну в результаті несанкціонованих гідронамивних робіт ландшафтному заповіднику Жуків острів.

Читайте також:

Суд заборонив продавати Жуків острів

Жуків острів перетворюють на смітник (відео)

Прокуратура зацікавилася заказником

Прокуратура подала на Київраду до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: