Тимошенко пообіцяла знову відбирати підприємства

Прем'єр стверджує, що підприємства, власники яких не виплачують працівникам зарплату та допускають інші порушення, повинні бути повернені державі.

Юлія Тимошенко заявила, що у разі, якщо уряд виявить підприємства, які не виконують взяті на себе після приватизації зобов`язання, то держава має повернути ці підприємства в свою систему управління.

Про це прем'єр повідомила сьогодні, 2 березня, під час наради щодо ситуації з виплатами заборгованості зарплат на державних підприємствах.

“Якщо приватизовані підприємства, на яких так звані “ефективні приватні власники” обіцяли реконструкцію, модернізацію, освоєння світових ринків, і цього не зробили, якщо вони на вулицю викидають людей і не платять зарплату, нам треба думати про те, що держава має повертати ці підприємства в свою систему управління, і брати відповідальність за ці підприємства. Але тоді нехай власники йдуть і шукають роботу, якщо вони не здатні в цей важкий час утримати людей на роботі і платити їм зарплату”, - сказала Тимошенко.

Прем`єр заявила, що готова вжити радикальних заходів у цьому напрямку.

“У мене досить радикальні наміри, починаючи з перших весняних днів, нагадати всім чиновникам і всім приватним власникам підприємств у країні, що вони працюють не для того, щоб набити свої шлунки, а для того, щоб дати можливість працювати і заробляти людям”, - сказала вона.

Крім того Тимошенко повідомила, що уряд має намір скласти антирейтинг приватних підприємств, які мають найбільшу заборгованість по заробітній платі і керівництво яких у найбільших кількостях звільняє співробітників.

“Я хотіла б зараз дати доручення Міністерству економіки, а також усім галузевим міністерствам, - але Мінекономіки знаходитиметься на зведенні (матеріалів – ТСН.ua), - щоб ми визначили серед приватних підприємств антирейтинг ТОП-100 – сто приватних підприємств, які мають приватних власників, котрі найбільше заборгували по заробітній платі. Крім того, ми запроваджуємо антирейтинг ТОП-100 щодо приватних підприємствах, на яких приватні “ефективні власники”, - підприємств, які найбільше звільнили людей. І ми цей антирейтинг оприлюднимо – ця інформація буде публічною”, - заявила Тимошенко.

Довідка. За інформацією Державного комітету статистики, в Україні заборгованість з виплати заробітної плати з початку 2009 року збільшилася на 36% або на 401,6 млн. грн., і на 1 лютого цього року склала 1 млрд. 525 млн. 110 тис. грн. (на 1 січня цього року заборгованість становила 1 млрд. 123,5 млн. грн.).

Читайте також:

Тимошенко буде "спускати з міністрів шкуру" через невиплату зарплат

Тимошенко втричі знизить зарплати чиновникам і скасує пільги депутатам

Робітники Херсонського машзаводу захопили обладміністрацію

Банкам заборонили на свій розсуд змінювати відсотки по кредитах

ВідеоТимошенко пообіцяла знову відбирати підприємства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: