Харукі Муракамі написав роман-відповідь на «1984» Дж.Орвела

Новий роман Муракамі "1Q84" визнаний в Японії бестселером року.

Новий двотомний роман письменника Харукі Муракамі "1Q84" став сенсацією культурного життя Японії і визнаний "бестселером року". Книга вийшла на перше місце за кількістю надрукованих примірників - 3,23 млн.

Варто зазначити, що роман викликав ажіотаж відразу після публікації - книгу буквально змітали з прилавків. Рекорд "1Q84" тим важливий, що це перший художній твір з 1990 року, що завоював в Японії статус "бестселера року".

До цього на перше місце виходили всілякі цікаві довідники, мемуари, документальна література. У цьому році роману Муракамі, наприклад, тільки трохи поступилася книга, яка розповідає про важко прочитувані ієрогліфи.

За словами Муракамі, роман "1Q84" був задуманий як свого роду відповідь на знаменитий "1984" Джорджа Орвела. Ця книга має кілька ліній, однак у цілому розповідає про те, як якась ліве угруповання поступово перетворюється на секту божевільних і вбивць.

Роз'яснюючи задум роману, письменник в одному з інтерв'ю говорив, що колись популярний марксизм зараз все більше заміщується фундаменталізмом і сектантством. Книга "1Q84", вважає літератор, повинна показати людей сучасного світу, що живуть в умовах наростаючого глобального хаосу.

60-річний Харукі Муракамі, безперечно, найвідоміший зараз у світі японський письменник. Майже всі його романи ставали бестселерами - "Полювання на овець", "Норвезький ліс", "Хроніки заводного птаха", "Кафка на пляжі". Романіст вважається також одним із ймовірних кандидатів на одержання майбутньої Нобелівської премії з літератури.

Читайте також:

Тимошенко не читає нічого, крім бюджету

Літературним рабам за книжки політиків платять 50 тисяч доларів

Найвпливовішою книгою останніх 25 років стала "Сто років самотності"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: