Тепер ми все про нього знаємо

Група учених розробила тривимірну цифрову анімаційну модель Стародавнього Риму під назвою "Відроджений Рим".

На створення симулятора під назвою Rome Reborn ("Відроджений Рим") пішло 10 років.

У проекті Інституту високих технологій і гуманітарних наук при Університеті Вірджинії брали участь археологи, архітектори і інші фахівці, як з американських університетів, так і з інших країн - Італії, Німеччини і Великобританії.

У основу моделі встановлений гігантський макет Plastico di Roma Antica з Музею римської цивілізації у вічному місті. З нього були відскановані 7000 будівель.

У моделі Рим зображений таким, яким він, ймовірно, був в 320 році нашої ери, коли його населення, як вважають фахівці, досягло мільйона чоловік.

У той час Римом правив імператор Костянтин, який офіційно прийняв в Римській імперії християнство і почав будувати другу столицю в місті Візантії (у його честь це місто було надовго перейменоване до Константинополя; зараз він називається Стамбул).

Крім того, багато будівель і споруд відтворені зсередини, зокрема Колізей, Сенат і базіліка імператора Максенция.

"Ми можемо провести людей по підвалах Колізею і показати їм підйомники, на яких піднімали тварин з підземних кліток на арену", - говорить керівник проекту Бернард Фрішер.

Крім того, при створенні зображень враховувалися рекомендації цілої групи археологів: вони пояснювали, як виглядали будівлі і статуї в ті часи, коли вони ще не потемніли від забруднення атмосфери і інших причин.

На думку творців, модель буде наочною допомогою для тих, хто вивчає історію Стародавнього Риму і, крім того, її можуть упровадити в популярний віртуальний світ Second Life.

Переговори з власником Second Life компанією Linden Labs, за деякими даними, вже почалися.

Частково модель з часом демонструватиметься туристам перед відвідинами Колізею, Форуму і інших визначних пам'яток Риму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: