Комета Галлея виявилася прибульцем з іншої зоряної системи

Астрономи змоделювали хмару Оорта, яка розлядається як одне з основних джерел комет. Проведені дослідження свідчать - до 90% комет можуть бути прибульцями з інших зоряних систем.

Група астрономів з Канади, США та Франції дійшла висновків, що значна частина комет, зокрема і знаменита комета Галлея, є об'єктами з інших зоряних систем.

Вчені змоделювали так звану хмару Оорта – сферу з пилу і частинок різного розміру, аж до невеликих астероїдів і кометних ядер, яка оточує Сонячну систему. З отриманих ними результатів випливає, що речовина, яка знаходиться на значній відстані від Сонця, є не тільки залишками газопилового диска, з якого утворилися планети, а ще й частково запозичена у інших зоряних систем.

За межами орбіти Плутона Сонячна система ще не закінчується. За Плутоном лежить другий пояс астероїдів, пояс Койпера - а він, у свою чергу, оточений гігантської сферою з мільярдів комет. За поясом Койпера розташована як геліопауза (область, де потік заряджених частинок від Сонця стикається з міжзоряною плазмою, у певному сенсі це вже межа Сонячної системи), так і хмара Оорта.

Масштаби хмари, яке здебільшого виявляє себе лише побічно (в телескопи розгледіти нічого не вдається), вражають. Її радіус досягає одного світлового року - тобто, сонячному світлу потрібен рік для того, щоб дістатися до зовнішнього краю хмари.

Якби Сонячну систему зменшили до таких розмірів, що Земля виявилася б в одному метрі від Сонця (і при цьому нашу планету можна було б розглядати тільки через гарну лупу) - до кордонів хмари Оорта було б сто кілометрів.

Хмара Оорта
Хмара Оорта
Хмара Оорта розглядається вченими як одне з основних джерел комет, але ось звідки вони взялися в самій хмарі? За однією з версій, яку оскаржують автори останнього дослідження, комети и хмару були викинуті з Сонячної системи за рахунок гравітаційного впливу планет-гігантів під час її формування. І хоча це звучить цілком переконливо, низка спостережень вказує на те, що комет в хмарі Оорта занадто багато для того, щоб підтвердити гіпотезу "вигнання Юпітером".

З хмари Оорта вийшла комета Галлея і комета Хейла-Боппа, найяскравіша комета XX століття, яка відвідала околиці Сонця в 1995 році.

Проведені дослідниками обчислення свідчать, що гравітація Сонця цілком могла захоплювати ті комети, які віддалялися від сусідніх зірок на дуже велику відстань. Причому далеко не в одиничних випадках (поодинокі захоплення не виключалися астрономами і раніше), а в масовому порядку.

Аж до 90% комет з хмари Оорта можуть бути прибульцями з інших зоряних систем. Саме ця оцінка стала одним з головних приводів для публікації статті у наукових журналах. Так як комети зробили певний внесок у формування атмосфери і океанів Землі, з відкриття учених у певному сенсі можна назвати "міжзоряним" і походження нашої біосфери.

Читайте також:

На Марсі знайшли залишки гігантського озера

Загадково зникло одне з кілець Юпітера

Автор теорії чорних дір: подорожі в майбутнє - це реальність

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: