Головна феміністка Німеччини закликала скасувати 8 березня

Головна представниця руху за права жінок у Німеччині Аліса Шварцер вважає свято 8 березня соціалістичним пережитком і закликала скасувати Міжнародний жіночий день.

Видна представниця руху за права жінок у Німеччині Аліса Шварцер  закликала скасувати Міжнародний жіночий день 8 березня.

У статті, надрукованій у Frankfurter Rundschau, Шварцер заявила, що 8 березня є "соціалістичним пережитком", що збереглися з часів НДР, і ніяк не сприяє подоланню труднощів, з якими стикаються сучасні жінки в боротьбі за свої права.

За словами Шварцер, поява 8 березня ніяк не пов'язана з рухом за права жінок. "У 70-ті роки на Заході ми не знали ніякого 8 березня. Все це почалося в 80-х", - зазначила Шварцер, додавши, що 8 березня є, перш за все, соціалістичним винаходом, і з цієї причини було дуже популярне в Німецькій Демократичній республіці, де для цього свята була притаманна потужна ідеологічна складова.

"У більшості соціалістичних країн керівні товариші в цей день розважалися тим, що обприскували тричі втомлених жінок - змучених турботами про дітей, роботою і стоянням у чергах - дешевими духами", - заявила Шварцер і зазначила, що при цьому ні в одній країні соціалістичного табору жінки не були представлені у вищих ешелонах влади.

За її словами, рух за права жінок на Заході зародився багато в чому на противагу лівим, які, "борючись за звільнення болівійських селян", в той же час були цілком задоволені тим, що їхні дружини і подруги стоять біля плити і дбають про дітей. У цьому плані, як зазначила Шварцер, сьогоднішнє святкування колишнього соціалістичного дня матері під виглядом свята усіх жінок є для феміністок відвертим глузуванням.

8 березня офіційно визнана ООН Міжнародним жіночим днем, який служить нагадуванням про боротьбу жінок за свої права. Вперше вимога про введення міжнародного жіночого дня прозвучала на Міжнародній соціалістичній жіночій конференції, що відбулася 27 серпня 1910 року в Копенгагені.

У Німеччині після Першої світової війни свято набуло більшою мірою соціального, ніж політичного забарвлення. Досі в деяких землях Німеччини 8 березня вважається вихідним днем.

Читайте також:

Подарунок принца Вільяма нареченій проковтнула собака

8 березня в Історії

Жінки назвали найгірші подарунки до 8 березня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: