Тимошенко: у новій Конституції слід прописати дострокову зміну президента

Юлія Тимошенко закликала обирати такого президента, щоб він "не ламав країну під себе".

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє про необхідність підготовки та ухвалення нової Конституції.

"На будь-яких наступних виборах нам потрібно, нарешті, обирати не обличчя... навіть не лідерів. Нам один раз треба набратися мужності і не під Ющенка, не під Януковича, не під Тимошенко, зробити ту Конституцію, яка не дозволить більше, хто б не прийшов - поганий або гарний, з освітою або без освіти, патріот, або не патріот - щоб ніхто не міг ламати країну під себе", - сказала Юлія Тимошенко в ефірі одного з українських телеканалів.

"Зараз, коли є час, потрібно не політиків збирати, а зібрати все інтелектуальне середовище країни і без політичних інтересів зробити пакет, проект для України... Зробити проект Конституції, після прийняття якої не поміняється жодна кома і літери, прийняти пакет ключових законів, і один раз зробити так, щоб хто не прийшов, якщо він бере щось нечесно, щоб він відповідав не тоді, коли йде в опозицію, а коли ще при владі", - заявила Юлія Тимошенко.

Лідер партії "Батьківщина" також вважає, що нова Конституція України повинна передбачати норму про можливість позачергової зміни влади. "Якщо ми подивилися через рік, хто прийшов в уряд чи на посаду Президента, абсолютно не придатний, то треба не через п'ять років міняти, а міняти якомога швидше. У нас не має п'ять років, потім ще п'ять років... А потім все життя закінчується", - пояснила вона.

Нагадаємо, на День Незалежності Віктор Янукович заявив про необхідність вдосконалення Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Раніше лідер фракції Партії регіонів у Верховній раді Олександр Єфремов висловив готовність "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року. Якщо реформа буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління.

Читайте також:

Литвин: Конституцію треба переписати до весни

Януковичу потрібна конституційна більшість у Раді

Тимошенко вже зібрала сумку і готова йти до в’язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: