Французька бібліотека купила рукопис Казанови за 7 млн євро

Французька національна бібліотека після трьох років перемовин таки придбала рукопис мемуарів Казанови.

Французька національна бібліотека купила за сім мільйонів євро рукопис мемуарів знаменитого ловеласа Джакомо Казанови Джіроламо, який зберігався майже 200 років у німецьких видавців, передають французькі ЗМІ.

Гроші на купівлю надав меценат, який побажав залишитися неназваним.

Директор бібліотеки Брюно Расін назвав купівлю рукопису найбільшим придбанням установи і підкреслив, що любовні пригоди Казанови всесвітньо відомі, тоді як оригінал його спогадів був недоступний публіці.

Публіка зможе побачити рукопис на виставці в бібліотеці, яка відкриється восени 2011 року.

Нагадаємо, що рукопис складається з 3,7 тисячі листів, а основною його частиною є твір "Історія мого життя", яку Казанова почав писати в 1789 році.

Вмираючи, автор передав мемуари своєму племіннику, діти якого продали рукопис німецьким видавцям Брокгауза в 1821 році. З 1823 року доступ до оригіналу був закритий.

У 1943 році німецький уряд закрив видавничий дім Брокгауза в Лейпцігу, і власник відвіз рукопис у банківський сейф. Мемуари уціліли під час бомбардування, і в 1945 році американські війська відправили їх у Вісбаден.

Спадкоємець видавничої справи - Губерт Брокгауз - вирішив продати рукопис Французькій національній бібліотеці і зв'язався з послом Франції в Берліні. Переговори йшли близько трьох років, і автограф, який міг би піти з молотка за 20 мільйонів євро, був проданий бібліотеці майже в 3 рази дешевше.

Читайте також:

У Києві пройшов бал Казанови

В Іспанії опубліковані щоденники легендарної королеви сексу

Мати Брітні Спірс випустить мемуари

Водій Гітлера розповів, як спалив тіло фюрера

ВідеоФранцузька бібліотека купила рукопис Казанови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: