У БЮТ назвали галицьких інтелігентів запроданцями

Депутат від БЮТ назвав Бориса Возницького, подружжя Калинців, Юрія Шухевича та Володимира Парубія "хрунями" за те, що вони пообіцяли найняти Януковичу вчителів.

Депутат від БЮТ Степан Курпіль звинуватив галицьку інтелігенцію у зраді. Він обізвав інтелігентів "хрунями", за те, що вони ще до результатів виборів перебігли на сторону Януковича і пообіцяли йому найняти викладачів з української мови.

"Я маю на увазі заяву галицької інтелігенції, яка закликала голосувати проти всіх. Цю заяву, за підписом Бориса Возницького, подружжя Калинців, Юрія Шухевича, Володимира Парубія було розміщено у ЗМІ. Розміщення було проплачене Партією регіонів. Мову Януковичу дійсно треба вчити, бо він одразу почав промови російською, ми не дамо йому здійснити антиукраїнську політику", – додав Курпіль.

Нагадаємо, "хрунь" — лайливе прізвище підлої, продажної людини, запроданця. У Галичині використовується по відношенню до виборних осіб, які зрадили своїм виборцям. Походить від історичної особи Прикарпаття — Микити Хруня, який зраджував своїх виборців у 19 столітті.

Микита Хрунь був депутатом Галицького сейму від Отинійського виборчого округу у 1860—1880 рр. Хоча на словах пропагував ідеї захисту селян, після обрання відстоював інтереси польських поміщиків. Зраду Микити Хруня розголошував і висміював тогочасний сатиричний журнал "Страхопуд". Цей же журнал поширив використання імені Хруня в якості ярлика та прізвиська по відношенню до інших зрадників виборців. Прізвисько набуло широкого вжитку, особливо під час австрійської та польської окупації. Зараз використовується по відношенню до зрадливих обранців, увійшло у літературну мову також у сенсі підлої, підступної людини.

У січні 2008 року Львівська обласна організація УРП "Собор" присвоїла відзнаку "Галицький хрунь" голові Львівської обласної держадміністрації Петру Олійнику за погіршення соціально-економічного стану в області, розвал промисловості та сільського господарства, потурання денаціоналізації.

Читайте також:

Західноукраїнська інтелігенція закликала всіх демократів підтримати Тимошенко

Тимошенко уклала політичну угоду з інтелігенцією

Янукович пообіцяв створити всі умови для вживання російської мови

Янукович пообіцяв мораторій на Бандеру, російську мову та ЧФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: