Індія вирішила запатентувати йогу

Індія вирішила оформити права на володіння секретами йоги.

Індія вирішила запатентувати пози з йоги, пише британське видання The Daily Mail. Спеціально для цього була створена комісія, що складається з індійських гуру і 200 вчених, які повинні окремо зареєструвати кожну позицію традиційної гімнастики і таким чином закріпити за собою право володіння авторськими правами на ці елементи.

Таким чином Індія планує захистити духовну практику і пов'язані з нею ритуали від комерціалізації: дохід від платних занять йогою, що стала популярною в Європі і США в кінці 1960-х, – початку 1970-х років, оцінюється в 225 мільярдів доларів. Проте в Індії гуру, які ведуть заняття йогою, не беруть грошей за свої послуги.

Як відзначає видання, зростання кількості західних шкіл йоги стало причиною підвищення попиту на патентні заявки. Так, американські і європейські школи просять зареєструвати свою діяльність не як викладання йоги, а як навчання унікальної духовно-фізичної практики. Тільки у США подібним школам було видано 130 патентних заявок і 150 сертифікатів на володіння авторськими правами на той або інший метод гімнастики. Крім того, в Америці було зареєстровано 2300 нових шкіл йоги.

Індія вважає, що реєстрації нового виду практик, які насправді копіюють традиційні елементи йоги і видають їх за новаторські ідеї, завдає шкоди стародавній культурі. Представник Цифрової бібліотеки традиційних знань, яка є ініціатором патентування поз з йоги, заявив, що організація сподівається зареєструвати до кінця 2009 року близько 1500 положень індійської практики.

Читайте також:

Мусульманам заборонили займатися йогою

Тиждень йоги відкрився в Нью-Делі

Йога для обличчя
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: