За 15 хвилин Уолл-Стріт втратила 1 трильйон доларів

Вперше на Уолл-Стріт відбувся найбільший обвал індексу Dow Jones industrial average. Трейдери описали цей момент як паніку, що охопила всіх, коли домінувало бажання позбуватися від акцій за будь-яку ціну.

За майже 15 хвилин фінансовий ринок США втратив трильйон доларів - так оцінила воронку обвалу компанія Wilshire International, яка займається статистикою Уолл-стріт.

"Це був найбільший обвал індексу Dow Jones industrial average за всю його історію", - зазначив сайт CNN Money.

Трейдери в ефірі каналу MSNBC описали цей момент на біржі як паніку, що охопила всіх, коли домінувало бажання позбуватися від акцій за будь-яку ціну.

Ринок швидко пішов вгору, проте Dow Jones закрився на 347 пунктів нижче попереднього дня, широкий індекс Wilshire 5000 Total Market Index - на 4406,11 пункту нижче.

Провідні аналітики не можуть зрозуміти, як міг такий обвал відбутися на Уолл-стріт без форсмажорних обставин в самих США.

"Хотів би я знати точну відповідь (причини обвалу)", - заявив Вільям Фітцпатрік, аналітик Optique Capital Management.

"Таке падіння не могло бути продиктоване об'єктивними причинами. На ринку погано, але не так, щоб падати на 1000 пунктів", - вважає Джо Салуцці, керуючий трейдинговим департаментом у компанії Themis Trading.

По гарячих слідах коментатори пояснювали паніку поганими новинами з Греції, дестабілізуючими ринки, і пасивністю Європейського центробанку. Проте до вечора з'явилася версія, що ринок послав у штопор один-єдиний трейдер Citigroup через випадкові помилки.

"Кожен передбачав, що обвал Dow Jones на 998 пунктів у четвер після обіду відбив побоювання з приводу можливого дефолту суверенного боргу Греції, які поширюються зі швидкістю епідемії. Але в міру оздоровлення ринку ближче до дзвону на закритті, чутки стали набагато більш викликали занепокоєння - трейдер на головному дилінгу випадково ввів команду на продаж ф'ючерсів на 16 мільярдів доларів замість 16 мільйонів, як він того хотів, штовхнувши ринок в хаос", - пише веб-сайт Forbes.

У результаті дій трейдера акції компанії Procter & Gamble без видимих причин обвалилися на 33%, втративши по 20 доларів на кожній акції. Компанія повідомляла, що не розуміє причин обвалу своїх акцій.

"Так не буває, щоб акції "блакитних фішок" падали вниз на 20 пунктів без всяких новин. Всі ці алгоритми походять через помилки", - повідомив Френк Інгарра, портфельний менеджер Hennessy Funds.

Нью-Йоркська фондова біржа в своїй заяві зазначила, що в її системі не було зафіксовано технічних збоїв, які могли б спровокувати скидання акцій.

"Ми, як і решта учасників фінансової індустрії, проводимо розслідування для того, щоб з'ясувати джерело волатильності ринку сьогодні. На поточний момент у нас немає підтверджень, що Citi був залучений до помилкових транзакцій", - йдеться в заяві біржі.

Деякі аналітики припускають, що обвал ринку міг бути спровокований кимось із великих гравців.

"Питання в тому, чи була це комп'ютерна помилка, у той час як є безліч свідчень на користь того, що й інші сили були в грі", - відзначає Forbes.

Фінансисти і експерти вимагають розслідування інциденту.

Однак, незважаючи на екзотичну версію "випадкової кнопки", ситуація в Греції залишиться головним чинником депресії на фінансових ринках, вважають експерти.

За словами фінансового аналітика Натана Варді, ринок залишиться схильним до паніки, оскільки глава Європейського центробанку Жан-Клод Тріше не прояснив ситуацію з Грецією, виявивши небажання купувати урядові бонди країни.

"На ринку є відчуття, що Тріше не забезпечить достатньої ліквідності", - сказав Варді.

"Можливо, обвал ринку майже на 1000 пунктів стався помилково однієї з фірм на Уолл-стріт. Але реальні проблеми все-таки залишаються в Греції", - відзначає аналітик.

За один день - четвер - Уолл-стріт втратила 500 мільярдів доларів, а всього за останні три дні падіння - 1,2 трильйона доларів, повідомила компанія Wilshire, яка займається статистикою 5000 акцій, що обертаються на біржах США.

"Це було найбільше падіння з 20 квітня 2009 року - ринок втратив 4,43%", - відзначає Wilshire.

Читайте також:

Український фондовий індекс з початку року зріс на 61%

Україна стала світовим лідером за темпами зростання фондового ринку

Біржі Європи закрилися у мінусі через фінансові проблеми Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: