На Джоан Роулінг подали до суду за плагіат

Позивачі стверджують, що елементи сюжету книги "Гаррі Поттер і кубок вогню" були запозичені з книги Джейкобса "Пригоди чаклуна Віллі номер один: зла земля".

Письменниця Джоан Роулінг стала відповідачем за судовим позовом про плагіат, який подали спадкоємці британського письменника Едріана Джейкобса. Позивачі стверджують, що елементи сюжету книги "Гаррі Поттер і кубок вогню" були запозичені з книги Джейкобса "Пригоди чаклуна Віллі номер один: зла земля" (The Adventures of Willy the Wizard. - No 1 Livid Land, 1987).

У червні 2009 року спадкоємці подали до лондонського суду позов до видавництва Bloomsbury Publishing PLC, 17 лютого в список відповідачів було додано ім'я Роулінг. Спадкоємці письменника, що живуть в Австралії, раніше вважали, що втратили можливість засудити саму письменницю через закінчення терміну давності, проте тепер з'ясували, що це не так.

Джейкобс помер в 1997 році, а "Кубок вогню" вийшов у 2000 році. Позивачі стверджують, що обидва письменники користувалися послугами одного літературного агента: таким чином Роулінг нібито і дізналася про книгу Джейкобса. Письменниця, однак, раніше відкинула звинувачення у плагіаті, заявивши, що ніколи не чула про Джейкобса. Видавництво Bloomsbury в червні заявило, що звинувачення на адресу Роулінг є необґрунтованими, недоведеними і неправдивими. За даними видавництва, спадкоємці Джейкобса вже зверталися з претензіями в 2004 році, однак тоді не змогли вказати фрагменти тексту книги про Гаррі Поттера, які могли бути вкраденими.

Тепер спадкоємці Джейкобса обіцяють перевірити, чи порушені їхні авторські права у фільмах про Гаррі Поттера, а також у тематичному парку розваг, який має незабаром відкритися у Флориді.

У 2002 році Роулінг вже намагалася засудити за плагіат письменниця Ненсі Стоффер, яка звинувачувала автора "Гаррі Поттера" в плагіаті. Проте, суд став на бік Роулінг.

Читайте також:

Останні серії "Гаррі Поттера" випустять в 3D-форматі

За кілька годин фільм про Гаррі Поттера зібрав 20 мільйонів

Прем'єра фільму про Гаррі Поттера у Лондоні пройшла під дощем

Друг Гаррі Поттера перехворів на свинячий грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: