Легендарні сніги Кіліманджаро зникнуть через 20 років

Льодовики Кіліманджаро витримали 300-річну засуху, але виявилися беззахисними перед глобальним потеплінням.

Сніги Кіліманджаро
osu.edu
Один із залишків льодових глиб, якими раніше був заповнений кратер Кіліманджаро
Льодовики найвищої гори Африки – Кіліманджаро – можуть повністю розтанути приблизно через 24 роки. За даними вчених, за останні 7 років гора втратила 26% свого снігового покрову.

На думку американських вчених з університету Огайо, швидкість танення льодовиків Кіліманджаро яскраво ілюструє останні кліматичні зміни, до яких призводить глобальне потепління.

Сніги Кіліманджаро змогли витримати 300 років сильної засухи, яка тривала 4,5 тисячі років тому, але зараз вони поступово, але невпинно тануть через підвищення середньорічної температури в тропосфері.

"У верхньому прошарку 49-метрового керну ми виявили витягнуті бульбашки повітря. Це означає, що в цьому прошарку завтовшки 65 см відбувалося дуже активне поверхневе танення льоду", - зазначили дослідники у своїй роботі, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені наголосили, що більше таких прошарків вони не знайшли в жодному іншому керні. На їхнє переконання, це означає, що за всю тисячолітню історію льодовика поверхневого танення не відбувалося.

Кліматичні зміни торкнулися не тільки вершини легендарної гори. Під її схилами спостерігаються значні дощі, чого не бувало раніше. І те, й інше негативно позначається на притоці туристів.

Як відомо, Кіліманджаро є головною визначною пам'яткою Танзанії, яка щорічно приносить в скарбницю цієї держави близько 50 мільйонів доларів.

Читайте також:

Абрамовича довелося евакуювати з Кіліманджаро

Вчені запевняють, що за два десятиліття Арктика розтане

Антарктида почала танути: розколовся на айсберги величезний льодовик

Google та ООН виклали в Інтернеті карту глобального потепління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: