Вчений вирощує у тілі вівці орган для трансплантації

Японський вчений дослідив технологію, яка може вирішити нестачу донорських органів для людини.

Технологія вирощування додаткових органів у вівцях забезпечить постійну нестачу донорських органів в Японії.

Про це заявив вчений Ютака Ханазоно.

Однак для того, щоби узаконити подібну технологію, лікарі та деякі японські парламентарі закликають змінити визначення смерті в національному праві, оскільки нинішня трактовка фактично не дає можливості проводити трансплантацію, повідомляє The Times.

Ханазоно, в свою чергу, продемонстрував ЗМІ вівцю, задіяну в експерименті: на її животі невеличкий слід від операції, а за ним – вирощувана на основі стовбурових клітин шимпанзе підшлункова залоза. Коли вона буде готова, її пересадять мавпі, хворій на діабет, пояснив учений.

Він вважає, що перейти від приматів до людей можна буде вже дуже скоро. Вівці, на його думку, стануть живими контейнерами для органів людей, які потребують пересадки печінки, серця, підшлункової залози та навіть шкіри. Це трапиться через десять-двадцять років, прогнозує Ханазоно.

"Ми добилися дуже великих успіхів, ми довели, що вирощування органів в живому організмі більш ефективне, ніж їх створення в пробірці. Але нам справді треба поспішати".

Японські спеціалісти поспішають через те, що зараз в країні ускладнюються умови міжнародного трансплантологічного туризму , а в силу особливостей права (смертю вважається не припинення роботи мозку, а зупинка серця) в самій Японії практично неможливо знайти донора. Наразі ведеться громадська дискусія з цього питання, і парламент, має переглянути цей закон.

Зазначимо, раніше українські експерти відзначили, що Україна зайняла одне з перших місць в Європи за кількістю тих, хто потребує пересадки органів.

Нагадаємо, в Україні триває розгляд справи "чорного трансплантолога" Міхаїла Зіса, якого звинувачують у незаконній трансплантації людських органів.

Читайте також:

Чоловік чекає на операцію на серці вже 10 років

13-річна дівчинка перед самогубством заповідала печінку хворому батьку

В Україні створюють реєстр донорів кісткового мозку

Лікарі пересадили французу , що обгорів на пожежі, нові руки та обличчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: