Кожен 5-й лікар в Україні відмовляє пацієнтові з ВІЛ або гепатитом С

Одною з причин відмови лікарів від своїх обов’язків є те, що в Україні зашкалює рівень інфікування медиків.

 Інфікованих пацієнтів в Україні все частіше відмовляються лікувати. Про це заявили на цьому тижні активісти Всеукраїнської мережі людей, що живуть із ВІЛ. Зокрема, кожен п‘ятий лікар в Україні відмовляє пацієнтові з ВІЛ.  Їх  не забирає швидка, їх не обстежують і не оперують.

Одною з причин цього є те, що в Україні зашкалює рівень інфікування медиків.

За словами лікарів, гіпотетично, вбити вірус ВІЛ можна, якщо впродовж дванадцяти годин після контакту з зараженою кров‘ю, випити спеціальний препарат. Проте, він не рятує від гепатиту С.

Як повідомляється, у США відсоток інфікування медиків гепатитом не дотягує до двох, в Україні - утричі більший.

У спецзакладах, де відмовити інфікованим не можуть, оперують у двох парах стерильних рукавичок. Навіть у найвправніших за операцію змінюється по 20-30 пар. Медики говорять про нібито існування більш надійних "кольчужних рукавичок", проте дістати їх майже неможливо – журналістам, зокрема, такі рукавички знайти не вдалося.

Єдине, що пропонує Міністерство охорони здоров‘я  як альтернативу  тонким рукавичкам по 3 грн. – неопренові, по 30 грн., з трохи міцнішої гуми. Кольчужні ж на підпільному ринку можуть коштувати навіть 1500 грн.

Зазначимо, ситуацію ускладнює те, що хірург, який підхопить інфекцію і заразить інших хворих, нестиме кримінальну відповідальність. У деяких країнах пацієнт зобов'язаний попередити про вірус. Лікар захищається і оперує.  В Україні ці двоє можуть домовитися лише про суму "винагороди" за ризик.

За словами самих лікарів, якщо десять років тому  хірург мав справу з інфікованим раз на рік, то тепер - кілька разів на місяць. Рано чи пізно це питання ставатиме кілька разів на день.

Нагадаємо, гепатит С загрожує українцям більше, ніж відома небезпека СНІДу. Головною проблемою є дороге лікування та бездіяльність уряду.

Читайте також:

Сенсація від індійських медиків: вакцина проти ВІЛ довела свою безпеку

Україну позбавлять 300 млн доларів через ігнорування боротьби зі СНІДом

В Україні вирує нищівна епідемія гепатиту

ВідеоІнфікована медицина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: