Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

Росія стане єдиним власником газотранспортної системи Білорусі.

Білоруська делегація повезла у ВАТ "Газпром" підготовлений проект договору купівлі-продажу 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз", які належать державі, за 2,5 мільярда доларів.

У разі підписання договору "Газпром", якому вже належать 50% акцій "Бєлтрансгазу", стане єдиним власником білоруської газотранспортної системи.

Як повідомили у Держкомітеті Білорусії по майну, "першого заступника голови комітету Сергія Пяткова направлено до Москви для проведення переговорів з продажу 50% акцій ВАТ "Бєлтрансгаз".

"Обговорюється підготовлений білоруською стороною проект договору купівлі-продажу 50% акцій "Белтрансгазу" за 2,5 мільярда доларів", — сказав представник держкомітету майна.

У 2007-2010 роках "Газпром" поетапно викупив 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз" за 2,5 млрд дол., перераховуючи щороку 625 млн дол. за 12,5% акцій. Угоду було укладено виходячи з оцінки ринкової вартості ВАТ "Белтрансгаз" у 5 млрд дол., яку провів у 2006 році банк ABN Amro. Білоруська сторона наполягала на актуальності цієї оцінки.

ВАТ "Белтрансгаз" забезпечує газопостачання споживачів Білорусі і є ключовим учасником міжнародної системи транспортування газу. По магістральних трубопроводах, що проходять по території республіки, здійснюються транзитні постачання російського природного газу до Калінінградської області, Литви, України, до Польщі.

Як повідомлялося, російський газовий монополіст хоче також отримати доступ і до управління українською ГТС. Заради цього Росія готова зупинити будівництво "Південного потоку", - газопроводу, що йде в обхід України.

Читайте також:

"Газпром" завершує купівлю білоруської ГТС

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Лукашенко готовий здати транзитну трубу в обмін на газ за "російським" цінами

Експерт: Росія відмовиться від "Південного потоку" в обмін на українську ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: