У Львові живе сучасний Фаберже

У Львові проживає майстер, рівних якому в Україні немає.

lapsha
"Комаху" готували три години. Створіння "Соняшників" тривало місяці
Мешкає у Львові дивовижний художник – Станіслав Вольський. За допомогою гутного скла, емалі та високої температури він створює картини, здатні вразити уяву своєю витонченістю, блиском та чистотою. Таких майстрів, як Станіслав Францевич, у світі – одиниці, а в Україні немає взагалі.

Методику створення цих полотен відпрацьовували протягом років, а остаточно сформували лише півроку тому. Технологія повністю авторська, це означає, що аналогічних малюнків не знайдеш – секрет відомий лише Вольському.

Сьогодні ми маємо унікальну можливість зазирнути до майстерні художника-ювеліра й разом із ним зайнятися живописом.

Напевне, кожен художник має десь у запасах свої «Соняшники», і Станіслав Вольський не є винятком. Єдина різниця полягає в тому, що ці «Соняшники» є продуктом унікальної авторської технології.

Художник Станіслав Вольський
Нанесення окремих елементів - кропітка робота

Свою авторську технологію Станіслав Францевич вирішив продемонструвати на прикладі «Комахи». Спочатку беремо мідну пластину, покриваємо її спеціальним розчином, який збереже матеріал від пошкоджень у майбутньому. На цій пластині автор ставить свій підпис. Наступним кроком є нанесення ґрунтовки. Для самого малюнка використовують гутне скло. Це найкропіткіша частина роботи. Звичайно, картини спочатку треба побачити внутрішнім зором, потім зробити ескіз, а вже потім – братися до справи. Окремі деталі вимальовуються на склі пензлями. На кожному творі автор проставляє монограму – перші літери імені. Після того, як картину зібрано на пластині, її відправляють до печі, розігрітої до 875 градусів, запікають хвилин 15-20 і кладуть під прес, щоб малюнок не «повело». На виготовлення доволі простої «Комахи» пішло майже три години. На те, щоб створити «Соняшники», пішли місяці кропіткої роботи.

Нажаль, зараз Станіслав Вольський не має учнів, які змогли б перейняти досвід українського Фаберже.

Фото: Євген Бурляй

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: