На колайдері відбулося можливе народження нової частинки

Фізики припускають, що у американському колайдері Теватрон народилася нова невідома частинка.

Фізики, що працюють на американському коллайдері Теватрон, повідомили про виявлення поки нез'ясовного явища, яке, можливо, являє собою народження нової невідомої частинки.

Нові дані опубліковані на сайті Національної прискорювальної лабораторії імені Енріко Фермі (Фермілабі) - організації, яка курирує роботу Теватрона.

У прискорювальному тунелі коллайдера відбуваються зіткнення протонів і антипротонів, в результаті яких народжуються інші частинки, які, у свою чергу, також розпадаються. Аналізуючи кінцеві продукти розпадів, вчені можуть визначити, які частки утворювалися в коллайдері спочатку.

Автори нових робіт аналізували дані, зібрані на одному з детекторів Теватрона - CDF. Вчених цікавили події утворення W-бозонів - елементарних частинок, які є переносниками слабкої взаємодії (поряд з електромагнітним, сильним і гравітаційним воно входить до числа чотирьох фундаментальних фізичних взаємодій). Кожна подія народження W-бозона супроводжувалося утворенням двох потоків інших часток.

Було виявлено, що при енергіях зіткнень 144 гігаелектронвольти спостерігається надлишок новостворених мюонів і електронів. Вчені вважають, що народження "зайвих" часток може пояснюватися тим, що у вихідних зіткненнях з'являлися нові, ще невідомі фізикам частинки, які розпадалися з утворенням W-бозонів, розпад яких і давав додаткові електрони і мюони.

Фахівці вважають, що нова частинка (якщо ефект дійсно зумовлений її народженням) не є бозоном Хіггса (часткою, яка, згідно з загальноприйнятою гіпотезою, що пояснює будову навколишнього світу, відповідає за наявність в інших частинок маси). На тих енергіях зіткнень, при яких здійснювався експеримент, розпад бозона Хіггса повинен давати інші ланцюжки частинок.

Теватрон - це найбільший після знаменитого ВАК коллайдер елементарних частинок. В даний час експерименти на ньому призупинені через влучення блискавки. Крім того, в жовтні 2011 року всі роботи на Теватроні будуть згорнуті, незважаючи на те, що на прискорювачі було отримано безліч перспективних для "упіймання" бозона Хіггса даних.

Читайте також:

Блискавка вивела з ладу американський колайдер

Фізики оголосили про новий успішний експеримент колайдера

Великий адронний колайдер може стати першою машиною часу на Землі

Фізики уточнили масу "божественної частинки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: