Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США розпочали клінічні випробування стовбурових клітин на людях

Американська фірма Geron першою в світі розпочала тестувати на людях методику лікування ембріональними клітинами.

Американська фірма Geron першою в світі розпочала випробування методики лікування людськими ембріональними стовбуровими клітинами.

Відповідний дозвіл компанії видало Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Фахівці мають намір протестувати нову методику GRNOPC1 на добровольцях, паралізованих в результаті пошкодження спинного мозку, у яких діє верхня частина тулуба, але не працюють ноги.

Вчені сподіваються, що стовбурові клітини, отримані з людських ембріонів, допоможуть відновити пошкоджені нервові клітини. І до хворих, можливо, повернеться чутливість і здатність рухатися.

Повідомляється, що методику GRNOPC1 можна застосовувати і для лікування таких недуг центральної нервової системи, як хвороба Альцгеймера, розсіяний склероз і хвороба Канавана.

Geron отримала дозвіл FDA на проведення випробувань в січні 2009 року. Однак експерименти були на півтора року заморожені, щоб фахівці могли перевірити побічні ефекти терапії на тварин.

Заявку на випробування методики лікування сліпоти із допомогою людських ембріональних стовбурових клітин подала американська біотехнологічна компанія Advanced Cell Technology.

Фірма має намір лікувати стовбуровими клітинами пацієнтів, які страждають на макулярну дистрофію Штаргардта. Ця недуга - одна з найчастіших причин дегенерації жовтої плями в дитинстві. Раніше Advanced Cell Technology застосовувала людські ембріональні стовбурові клітини для відновлення клітин сітківки; повідомлялося, що ця технологія повернула зір сліпим пацюкам.

Читайте також:

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Медики перемогли хворобу Альцгеймера

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

Дівчина померла після того, як їй пересадили легені курця

Залиште свій коментар

Вибір редакції