Учені визнали липень 2010 найспекотнішим за вікову історію метеоспостережень

Середньомісячна температура в світі в цілому в липні склала плюс 16,5 градусів за Цельсієм, що є рекордом.

Минулий липень став одним з найспекотніших за більш ніж вікову історію метеоспостережень.

До такого висновку прийшли вчені з Національного управління США з проблем океану і атмосфери (НОАА).

Відповідно до опублікованого в п'ятницю дослідження, середньомісячна температура в світі в цілому в липні склала плюс 16,5 градусів за Цельсієм. Вище вона була тільки в 1998 році. Той же рік, до речі, до недавніх пір утримував лідерство і за середнім температур за період з січня по липень. Зараз, однак, "пальмою першості" заволодів рік нинішній: за перші сім місяців середня температура склала 14,5 градусів, чому аналогів історія метеоспостережень поки не має.

Що ж стосується окремо США, то, за даними американських вчених, в липні температурні рекорди були побиті в цілому ряді штатів на Східному узбережжі, а також у столичному окрузі Колумбія.

У свою чергу, так званий Союз стурбованих учених США, що об'єднує провідних фахівців у галузі охорони навколишнього середовища, опублікував власне дослідження, автори якого вбачають взаємозв'язок між небувалою спекою в Росії, повенями в Пакистані і найсильнішими дощами в Китаї, а також рекордними температурами в США .

"Виснажлива спека, пожежі та повені, які ми спостерігаємо цього літа, пов'язані з тенденціями, які викликані глобальним потеплінням", - говориться в доповіді.

Серед таких тенденцій вчені, зокрема, виділяють підвищення температурного фону та збільшення обсягів атмосферних опадів в одних частинах земної кулі, і посилення посухи в інших.

У свою чергу, Майк Блекберн з британського університету Редінга прийшов до висновку, що між проливними дощами, що викликали повінь в Азії, і спекою на території Росії є взаімосв'язок. Учені вказують на атмосферну динаміку, яка об'єднує ці дві стихії. Як вважає Майк Блекберн, загальною причиною природних катаклізмів в Азії і Росії послужила зміна поведінки, так званої, струменевої течії на великій висоті в атмосфері.

Читайте також:

Збитки від аномальної спеки в Росії оцінили в 15 мільярдів доларів

У лиманах на півдні України через спеку масово гине риба

Спека та водорості перетворюють Дніпро на болото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: