Вимовити назву ісландського вулкана можуть лише 0,005% людей

Вчені підрахували, що вимовити назву вулкану Ейяфьятлайокудль, котрий став всесвітньо відомим після того, як його попіл паралізував повітряне сполучення Європи, можуть лише 320 тисяч людей в усьому світі.

Американські лінгвісти підрахували, що в світі мешкає приблизно 320 тисяч людей, які можуть правильно вимовити назву ісландського вулкану Ейяфьятлайокудль. Це складає приблизно 0,005% усього населення планети.

При цьому фахівці підкреслили, що більшість з тих, хто може вимовити "Ейяфьятлайокудль" без помилок, проживають у Ісландії.

Голова організації Global Language Monitor, яка займається вивченням розвитку мови, Пол Джей-Джей Пейяк заявив, що ймовірність включення слова "Ейяфьятлайокудль" в словники неймовірно мала.

"У словниках фіксуються ті слова, які люди вимовляють. Частка слів, які з'являються у пресі, але які мало хто може вимовити, неймовірно мала", - відзначив фахівець.

Таким чином, пояснив Пейяк, незважаючи на популярність (за час виверження вулкана інформацію про нього тільки через пошуковик Google намагалися знайти близько двох мільйонів людей) слово "Ейяфьятлайокудль" поки не може бути занесено до словників тому, що більшість людей не вимовляють його, а набирають на клавіатурі. Тобто в розмовну мову воно не увійшло.

Ейяфьятлайокудль почав вивергатися 21 березня. Через виверження в небо було викинуто велику кількість попелу, в результаті чого авіасполучення над Європою виявилося паралізованим. Ознаки зниження активності вулкана почали виявлятися тільки 19 квітня, тоді ж польоти над Європою поступово почали поновлюватися.

Читайте також:

Вулкан зірвав світову прем'єру "Залізної людини-2"

BMW і Nissan закрили заводи через виверження вулкана

Виверження вулкана в Ісландії перейшло в нову "гучну" фазу

В Ісландії очікують виверження ще одного вулкана

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: