Москаль вимагає заборонити в Україні ісламську партію "Хізб ут-Тахрір"

Геннадію Москалю не сподобалося гасло ісламської "Партії визволення" - відновити Халіфат. Він вважає, що ісламську державу хочуть створити на території України.

Начальник міліції Криму Геннадій Москаль звернувся до СБУ з проханням заборонити в Україні ісламську партію "Хізб ут-Тахрір".

"Заступник міністра просить СБУ зібрати матеріали та заборонити дану партію в судовому порядку через Міністерство юстиції", - повідомила його прес-служба.

Москаль посилається на те, що керівники "Хізб ут-Тахрір" в газеті "Возрождение" від 15 вересня заявили: "…метою Хізб ут-Тахрір є відродження ісламського способу життя, шляхом встановлення ісламської держави Халіфат, яка втілюватиме закони Ісламу й поширюватиме ісламський заклик по всьому світу для всього людства".

На його думку, це порушує Конституцію, зокрема, статтю "Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою".

Зауважимо, що осередки партії "Хізб ут-Тахрір" (у перекладі – "Партії визволення") цілком легально діють в понад 40 країнах, а з 2003 року вони заснували свої осередки в Криму.

Водночас у травні 2009 року СБУ заявила, що вперше зустрілася із намаганням створити в Україні осередок "забороненої у 29 країнах світу міжнародної терористичної організації "Хізб ут-Тахрір". І внаслідок проведеної спецоперації цю спробу нібито припинили "ще у зародковому стані".

Партія "бореться за відновлення всесвітнього халіфату (середньовічної мусульманської держави) виключно ненасильницькими методами".

Ця організація є безперечно радикальною, але доказів її терористичної діяльності немає. Щоправда, в тероризмі звинувачують низку людей, які спочатку входили до осередків "Хізб ут-Тахрір", а потім перейшли до радикальніших організацій.

Як терористична, "Хізб ут-Тахрір" кваліфікується переважно у країнах пострадянського простору, які не є взірцем демократії. У Європі діяльність цієї організації заборонила лише Німеччина – через декларативний антисемітизм.

Публічна дискусія щодо того, чи є "Хізб ут-Тахрір" терористичною організацією, пройшла у Великій Британії. Такою її не визнали, і тепер у Лондоні легально діє головний інформаційний центр "політичної мережі ісламу".

Читайте також:

У Туреччині заарештували 165 членів "Партії звільнення"

Міжнародні терористи намагались створити осередок в Україні

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Кримські татари оголосили голодування під вікнами Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: