Розкрито угруповання ісламістів, яке готувало вбивства і теракти в Україні

За інформацією МВС, ісламістське угруповання "Ат-Такфір валь-Хіджра" готувало вбивство лідера кримських татар Джемілєва та низку терактів.

Мустафа Джемілєв
УНІАН
Метою терористів був Мустафа Джемілєв, глава Меджлісу кримськотатарського народу
Активісти радикального ісламського руху "Ат-Такфір валь-Хіджра" готували вбивство лідера Меджлісу кримських татар Мустафи Джемілєва та низку терактів.

Про це на прес-конференції в Сімферополі повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. "Було одержано інформацію про те, що учасники руху "Ат-Такфір валь-Хіджра" засудили до смерті лідера Меджлісу Мустафу Джемілєва та його близьких соратників, про те, що вони готувалися із застосуванням вогнепальної зброї й вибухових речовин здійснити низку терористичних актів", - сказав глава МВС.

Також, за словами міністра, розкритий рух "належить до радикального руху талібів й "Аль-Каїди". Луценко відзначив, що Меджліс є "серйозною загрозою" для екстремістів, оскільки "підтримує традиційний іслам" і критикує діяльність радикальних рухів. "Меджліс є каменем спотикання для поширення цієї організації", - наголосив Луценко.

За словами урядовця, Джемілєв підтвердив, що йому відомо про смертний вирок ("такфір"), винесений йому та іншим активістам Меджлісу.

Міністр також розповів, що інформація про те, що прихильники "Ат-Такфір валь-Хіджра" засудили Джемілєва до смерті, надійшла правоохоронцям до проведення спецоперації 23 жовтня. Оперативні групи реагування, до складу яких, окрім міліцейських підрозділів, увійшли співробітники української спецслужби, провели санкціоновані обшуки в декількох регіонах Криму. Вилучено тротилові шашки з детонаторами, ножі, екстремістську літературу й літературу, пов`язану з вивченням тактико-технічних характеристик зброї.

"Серед затриманих ми маємо не п`ять, як заявляла СБУ, а тільки двох підозрюваних у тероризмі", - також повідомив Луценко. За словами міністра, це ідейний наставник, який був "аміром джихаду по Україні", й активний член руху "Ат-Такфір валь-Хіджра", який перебував у розшуку за "здійснення наміру вбивства" імама мечеті та його охоронця. Обидва проживали в Криму.

"Затримані не надають ніяких свідчень. Вони не визнають українську владу, не визнають українських законів, вони служать виключно, як, вони говорять, "святій справі", й вважають, що вони не підсудні земному суду", - повідомив Луценко.

Він, крім того, розкритикував СБУ за те, що її прес-служба в день проведення операції 23 жовтня розповсюдила в ЗМІ інформацію про неї. Зокрема, через розголошення відомостей, зазначив Луценко, не вдалося затримати лідера "Ат-Такфір валь-Хіджра", який проживав у Полтавській області, а також його найближчого соратника, який проживає в Криму.

На запитання, чи охоронятимуть Джемілєва, міністр відповів, що якщо народний депутат напише офіційну заяву про охорону або надання зброї, це питання буде обговорено. "Ми готові в рамках чинного законодавства всебічно сприяти безпеці тих осіб, які є мішенню екстремістів", - наголосив керівник МВС.

Він також підкреслив, що "Україна має створити адекватне законодавство, яке може стати дамбою перед спробами створення екстремістських і терористичних організацій". Один із таких законопроектів, за словами урядовця, розробив його заступник - начальник міліції Криму Геннадій Москаль.

Москаль, у свою чергу, підкреслив, що сьогодні Україна прийшла до великого рівня демократії, "коли не розуміємо: де тероризм, а де демократія".

Нагадаємо, на початку жовтня повідомлялося, що в Криму було затримано членів банди, які займалися підготовкою до ведення озброєного джихаду, а також здійснювали крадіжки.

Затримано було двох кримських татар і одного етнічного росіянина. Вони спорудили бункер в районі одного з кримських селищ, і там зберігали компакт-диски і літературу екстремістського змісту, посібники з ведення бойових дій у гірничо-лісистій місцевості і диверсійної діяльності.

Також вони вербували собі нових прихильників. У затриманих, крім усього іншого, знайшли обрізи та пістолети.

Читайте також:

Озброєна банда ісламістів готувала у Криму джихад

Москаль вимагає заборонити в Україні ісламську партію "Хізб ут-Тахрір"

У Криму хочуть Всесвітнього халіфату

ВідеоРозкрито угруповання ісламістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: