Суд повернув Києву понад 300 гектарів землі

Суд повернув державі понад 300 гектарів землі, які були незаконно виділені столичною владою у попередні роки.

У Києві за позовами Генеральної прокуратури Господарський суд повернув державі ще понад 302 га землі, які були незаконно виділені столичною владою у попередні роки.

Про це повідомили у відділі зв'язків із ЗМІ Генпрокуратури України.

За їх даними, за результатами проведеної Генеральною прокуратурою перевірки встановлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у 2007 році обслуговуючими кооперативами "Технолог", "Освітянин" і "Соцбудівництво" земельних ділянок, розташованих у Голосіївському районі столиці, загальною площею понад 302 га.

Так, рішеннями Київської міської ради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексів, Законів "Про природно-заповідний фонд України" та "Про охорону культурної спадщини" передано вказаним кооперативам землі природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення площею 302,79 га.

У тому числі 220,99 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 81,8 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території.

При цьому засновниками цих кооперативів були лише по четверо фізичних осіб, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому вказані кооперативи передали земельні ділянки, які були надані їм у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

З огляду на порушення чинного законодавства, допущені при наданні земельних ділянок і створенні зазначених кооперативів, Генеральною прокуратурою до Господарського суду Києва було пред'явлено три позови, які 21 квітня судом задоволено.

Визнано недійсними зазначені рішення Київської міської ради, державні акти на землю та визнано відсутність у вказаних кооперативів та подальших набувачів права власності на ці земельні ділянки.

Загалом з урахуванням попередніх судових рішень за позовами Генеральної прокуратури України скасовано незаконні рішення Київської міської ради про передачу обслуговуючим кооперативам понад 960 га земель природно-заповідного та історико-культурного призначення вартістю понад 1,3 млрд. грн., поінформували в ГПУ.

Читайте також:

Регіонали відкладуть земельне питання на невизначений термін

Опозиція ініціює земельний референдум

6 мільйонів гектарів землі продадуть українці після скасування мораторію

Янукович хоче якнайшвидше запустити торгівлю землею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: