У Москві батьків опитали щодо відкриття українського класу

У Москві проводиться анкетування батьків для відкриття українського класу у 2012/2013 навчальному році.

У Москві проводиться анкетування серед українців щодо відкриття в 012/2013 навчальному році українського класу в одній зі шкіл столиці Росії.

"Зараз робоча група з відкриття українського класу в Москві за підтримки Посольства України, українських громадських організацій та Міністерства освіти України проводить анкетування батьків, які бажали б навчати дітей української культури в рамках базової шкільної програми", - ідеться у повідомлені.

Організатори пояснили, що мета анкетування - обрати найбільш зручно розташовану школу та визначитись за нахилом (лінгвістичний, математичний і т.п.) для відкриття класу в 2012/2013 навчальному році.

Окрім того, організатори зазначають, що на сьогоднішній день в Москві діти шкільного віку мають можливість вивчати українську мову та предмети українознавчого циклу в групі україністки Московського міського палацу дитячої (юнацької) творчості.

Водночас, у зв'язку з відсутністю загальноосвітнього навчального закладу, де вивчення української мови і літератури та предметів українознавчого циклу здійснювалося б на постійній основі і за програмами, погодженими міністерствами освіти і науки України та РФ, розпочато роботу з метою відкриття української школи або класу на базі одного з навчальних закладів м. Москви.

Відзначається, що учні української школи (класу) матимуть можливість вивчати не лише українську мову і літературу, історію України, а й отримувати знання про її культуру, традиції та сучасне життя. Така навчальна установа стане своєрідним освітянським та культурним осередком для етнічних українців, росіян та представників інших національностей.

Після закінчення навчання випускники отримають документи про освіту державного зразка як Російської Федерації, так і України, які надаватимуть їм право на вступ до вищих навчальних закладів в обох країнах.

Окрім того повідомляється, що відповідно до міжнародних зобов'язань України, передбачених міжнародними договорами та загальнодержавними програмами, щорічно іноземцям надається можливість здобувати вищу освіту в Україні за рахунок державних стипендій. При цьому, основною умовою для їх отримання є знання української мови на рівні, достатньому для здобуття освіти у вищих навчальних закладах України.

Раніше повідомлялося, що школах Москви не будуть відкривати класи з українською мовою навчання, як планували. Причина – у відсутності охочих навчатися українською.

Читайте також:

Українську мову викладають у 10 з 2500 російських вишів

У Москві відкриваються курси української мови для дітей

Новий генконсул Росії у Львові похвалився, що перекладач йому не потрібен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: