Експерти прогнозують, що з цукром у поточному році проблем не буде

Тривалі опади принесуть українським аграріям хороший врожай цукрового буряка, кукурудзи, та олійних культур.

Через щедрі опади цього року очікується великий врожай цукрового буряка. Це дозволить Україні покрити внутрішній попит цукром вітчизняного виробництва, заявила старший аналітик інвесткомпанії Dragon Capital Тамара Левченко.

"Внутрішнє споживання цукру в Україні - 2 млн тонн, з цього трохи більше 50% -це промислове споживання цукру", - розповіла вона і додала, що за угодою з СОТ Україна ввозить 260 тис. тонн цукру за пільговим тарифом 2%, а решту можемо імпортувати за 50% митом.

"Але вже другий рік підряд ми вибираємо тільки пільгову квоту за 2% тарифом. Крім того, згідно з двосторонніми угодами, Україна імпортує білоруський готовий цукор", - нагадала Левченко.

Вона прогнозує, що внутрішній попит на цукор цього року Україна зможе покрити вітчизняним продуктом, але багато що залежить від погоди у вересні.

"Дощі в червні - це добре, але від погоди у вересні залежить те, який розмір набере коренеплід цукрового буряка, якою буде його цукристість. Це буде зрозуміло вже ближче до осені", - відмітила Левченко.

"Після тритижневих безперервних дощів краще всього виглядатимуть показники урожаю олійних культур, кукурудзи і цукрового буряка, дощі добре вплинули на пізні культури. До речі, урожай по кукурудзі збільшитися не лише за рахунок сприятливої погоди, але і за рахунок збільшення посівів цієї культури. За нашими прогнозами, кукурудзи зберуть близько 15-16 млн. тонн", - повідомила Левченко.

Нагадаємо, що у травні поточного року Україна, яка практично не імпортувала цукор в сезоні 2010-2011 року, знову почала поповнювати дефіцит поставками з-за кордону.

Читайте також:

Україні прогнозують проблеми з цукром

Ціни на цукор у світі встановили рекорд

В Україні знову виник дефіцит цукру

Цукру в Україні вистачить лише до літа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: