У Німеччині труни розмальовують кольоровими фарбами

Чорна фарба – символ жалоби, але труна не обов’язково має бути чорною. У Гамбурзі живе художниця, яка розписує гроби світлими кольорами.

Кім Говард розмальовує пензлем соснову труну, що стоїть у неї в ательє. Труна стає світло блакитною. Увечері вона має бути готова, за нею прийдуть з бюро ритуальних послуг - труну замовила вдова, чоловік якої помер два дні тому.

"Люди приходять до мене, бо прагнуть чогось індивідуального. Вони можуть розказати, яким був померлий, щоб я намалювала це на труні. Або можуть самі взяти пензель у руки і щось намалювати. Це можливість зробити останню подорож не такою сумною для померлого і для себе," – розповідає художниця.

Донедавна Кім Говард працювала виключно художницею. Вона малювала абстрактні картини: потужні фарби, м’які лінії. Її виставки влаштовувалися в Америці та Європі. Раз на рік вона повертається на батьківщину, в американський штат Алабама, де працює разом з іншими митцями або викладає. Відколи вона розробила інтернет-сайт одного альтернативного бюро ритуальних послуг, Говард дедалі більше часу проводить за розписом трун та урн, у яких на Заході ховають прах небіжчиків. За одну розписану нею труну клієнти платять 360 євро. За урну – значно менше.
справді допомогла їй попрощатися з чоловіком».

Кожна розмальована труна – унікальна, іншої такої немає. Щоб допомогти клієнтам зорієнтуватися, Говард виставила в ательє чотири моделі, які називаються: "Земна хвиля", "Соняшник", Рожева квітка" та "Цвіт вишні". Розмальовані труни – витвори мистецтва з коротким життям. Вони існують лише по кілька днів, а потім – зникають під землею. Найчастіше, каже Говард, родичі замовляють орнаменти та плавні лінії в теплих кольорах. Інколи до роботи долучаються діти, або навіть цілі родини, перетворюючи труну на витвори мистецтва.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: