Археологи підняли зі склепу труну, в якій може бути Мона Ліза

На території колишнього жіночого монастиря Святої Урсули розкопали поховання знатної флорентійки, яка могла позувати Леонардо да Вінчі.

Під час розкопок на території колишнього жіночого монастиря Святої Урсули у Флоренції італійські археологи виявили склеп, де, на їхню думку, була похована Ліза Герардіні дель Джокондо - жінка, зображена на легендарній картині Леонардо да Вінчі.

Науковці уже підняли дві зруйнованих часом труни на поверхню, висловивши впевненість, що останки Лізи - в одному з них.

Зараз фахівці з Національного комітету із захисту історичних і культурних цінностей Італії досліджують знайдені останки.

Вчені планують порівняти ДНК, виділену із знайдених кісток, з уже наявними у них даними про будову ДНК нащадків Герардіні.

Таким чином вони сподіваються відтворити обличчя жінки за допомогою комп'ютера і покласти край суперечкам про модель, яка позувала для картини да Вінчі.

Зауважимо, що версія про те, що на картині зображена саме знатна флорентійка Ліза Герардіні дель Джокондо не єдина. У фахівців є й інші гіпотези, деякі з них досить екстравагантні.

Так, дослідник Сільвано Вінчеті припустив, що Мона Ліза - це портрет не жінки, а чоловіка, а саме юного красеня Джана Джакомо Капротті, який з 1490 по 1510 працював у майстерні да Вінчі і за свої незліченні витівки заслужив прізвисько "дияволеня".

Крім того, широко поширена версія, що на картині художник зобразив сам себе.

Читайте також:

Вчений: Мона Ліза була хлопчиком-коханцем да Вінчі

"Чорний археолог" знайшов гробницю Калігули

Італійський історик розшифрувала код да Вінчі

Археологи знайшли цвяхи, якими розіп'яли Ісуса

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: