NASA оприлюднило перші тривимірні зображення Сонця

За допомогою зондів-близнят NASA вдалося отримати повне зображення поверхні Сонця, що дозволить з високою точністю передбачати космічну погоду для Землі.

Сонце
NASA
Фото Сонця
Зонди-близнята NASA STEREO-A і STEREO-B у неділю увечері, 6 лютого, вийшли в протилежні точки земної орбіти і передали перше в історії повне тривимірне зображення Сонця.

На сайті NASA оприлюднено короткий відеоролик, на якому видна вся поверхня Сонця. Кожен із зондів передав зображення своєї половини Сонця, які на Землі склеїли у єдиний сонячний глобус.

Учені відзначають, що телескопи апаратів налаштовані на ультрафіолетове випромінювання. Воно дозволяє отримувати дані про ключові аспекти сонячної активності - спалахи, викиди плазми.

Повне зображення поверхні Сонця і всієї його атмосфери означає можливість з високою точністю передбачати космічну погоду для Землі. Викиди плазми на Сонці впливають на магнітне поле нашої планети, викликаючи полярні сяйва, збої радіозв'язку і навіть проблеми з електромережами.

Раніше вчені ніяк не могли дізнатися про існування сонячних плям, що з'являються на зворотному боці Сонця, поки світило не зробить повний оборот, який займає 27 днів.

Коли вчені побачать повну тривимірну картину сонячної активності, зокрема, картину закінчення сонячного вітру і активні області на "потилиці" нашого світила, вони зможуть заздалегідь знати, що буде, коли ці області опиняться у полі зору землян і стануть впливати на нашу планету.

"Активні області на зворотному боці (Сонця) більше не зможуть зробити нам сюрпризи, завдяки STEREO ми будемо знати про їхню появу", - зазначив Білл Муртаг з Центру космічної погоди в Боулдері, штат Колорадо.

Нагадаємо, щоб побачити всю поверхню Сонця, NASA в жовтні 2006 року відправило в космос два зонди-"близнюки" STEREO (Solar Terrestrial Relations Observatory). Зонди були виведені на земну геліоцентричну орбіту - один "йшов" попереду Землі (STEREO-A - від слова "ahead", "попереду"), а інший - в її хвості (STEREO-B, "behind" - "позаду"). Поступово вони розходилися і в неділю досягли двох протилежних точок відносно Сонця.

Читайте також:

Перше в 2011 році сонячне затемнення на Землі

Астрономи побачили, як на Марсі виглядає захід Сонця (відео)

"Втрачений" наносупутник NASA знайшовся та розкрив сонячне вітрило

Вчені придумали, як робити паливо за допомогою Сонця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: