Японці вивели неотруйну рибу фугу

Вчені змінили раціон делікатесної риби та вивели її "безпечну" версію. Власники ресторанів незадоволені - туристи платили саме за гострі відчуття.

Японські вчені вивели неотруйний різновид риби фугу - одного з найзнаменитіших японських делікатесів. Ця риба володіє унікальними смаковими якостями, але за умови неправильного приготування стає смертельно отруйною для людини.

Безпечну "версію" делікатесної риби вдалося вивести, змінивши її раціон. Науковці припустили, що риба фугу виробляє отруту не самостійно, а отримує її під час поїдання морських зірок і черепашників. Відповідно, якщо рибі не давати отруйної їжі, то вона буде для людини абсолютно нешкідливою.

Достовірність цієї гіпотези довели випробування, що тривають у Японії з 2001 року. Впродовж всього експерименту п'ять тисяч особин фугу годували виключно макреллю і нетоксичною їжею, і з'ясувалося, що вміст в організмі риб смертельної отрути тетродотоксина став нульовим.

Проте всупереч очікуванням, власники японських ресторанів і кухарі не висловили радості з приводу відкриття іхтіологів, пише The Telegraph.

На думку рестораторів, багато туристів готові платити за блюда з фугу тисячі доларів саме через можливість отримати гострі відчуття. Крім того, кухар, який вміє правильно готувати отруйну рибу, вважається одним з найбільш висококваліфікованих фахівців в країні, а ресторани, в яких подають приготовані такими кухарями делікатеси вважаються найкращими.

Таким чином, представники ресторанного бізнесу вважають, що відкриття неотруйного різновиду фугу позбавить їх можливості заробляти на туристах, які приїжджають спеціально за екстремальною розвагою.

Читайте також:

Японці "малюють" на рисових полях. Фото

Вчені вперше в історії знайшли павуків-вегетаріанців

У Києві заборонили зимову риболовлю

У Бразилії зловили раніше невідому рибу без шкіри і луски

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: