Чиновники Латвії у відпустках ставали гастарбайтерами

Найбільш прийнятний шлях для заробітку cеред співробітників Держканцелярії є надання консультацій закордонним фірмам.

У Латвії деякі співробітники Держканцелярії використовували відпустки для того, щоб заробити гроші в інших місцях: державних установах та приватних компаніях, що знаходяться в тому числі і за кордоном.

Серед співробітників Держканцелярії, що шукають додаткового доходу, найбільш прийнятний шлях для заробітку, є надання консультацій закордонним фірмам. Дохід від такого роду діяльності набагато перевищує їх зарплату.

Так, голова департаменту координації політики Мартіньш Крієвіньш в 2009 році заробив на державній службі 14 тисяч латів. А консультуючи лондонські компанії, він отримав понад 42 тисяч латів.

Заступник директора канцелярії Байба Петерсоне, яка у 2009 році за рахунок співпраці з датською компанією заробила 35 тися євро, зазначила, що для неї це стало не лише способом заробити, але і можливістю підтримати контакти за кордоном. У бюджеті представницькі витрати відомства, як зазначила співробітниця Держканцелярії, були урізані.

Для того, щоб підробити за кордоном, чиновники використовують неоплачувану відпустку. Згаданий Мартіньш Кріевіньш в 2009 році взяв 71 день відпустки, Байба Петерсоне - 50 днів. За словами заступника директора Держканцелярії, в цілому робота відомства від тимчасової відсутності деяких співробітників не страждає.

У Латвії, нагадаємо, у зв'язку з економічною кризою були істотно урізані зарплати в держсекторі. Згідно з даними Служби держприбутку, які нещодавно оприлюднила група хакерів (інформація, нагадаємо, була викрадена з бази даних СГД у 2009 році), середній оклад у Держканцелярії за період з червня 2006 по листопад 2009 року знизився з 1197 до 964 латів.

Раніше в Латвії отримав популярність співробітник поліції Мадара Клейнбергс, який у свою відпустку їздив на заробітки до Данії (там він обдирав шкурки норок). За п'ять тижнів такої "відпустки" він заробляв стільки ж, скільки за п'ять-шість місяців роботи в поліції. У результаті Клейнбергс взагалі звільнився з правоохоронних органів і поїхав у Данію назовсім.

Читайте також:

Вимовити назву ісландського вулкана можуть лише 0,005% людей

У московської пенсіонерки викрали Bentley

Шизофренік вивіз обманним шляхом групу абітурієнтів в Китай

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: