Грищенко заявив, що Україна не може міняти угоду з ЄС на справу Тимошенко

За словами глави МЗС, президент або виконавча влада не може давати таких гарантій, бо справа знаходиться на розгляді в судовій гілці влади.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявляє, що "справа" екс-прем’єра Юлії Тимошенко не може стати розмінною монетою в обмін на фіксацію в Угоді про Асоціацію норми про членство України в ЄС. Про це він заявив в інтерв’ю одному з українських телеканалів.

"Ні президент, ні будь-хто у виконавчій владі не може давати таких гарантій, бо справа знаходиться на розгляді в судовій гілці влади", - зазначив міністр.

За словами Грищенка, навіть якщо представники влади почнуть про це говорити, то вони в такому випадку самі визнають, що в Україні судова влада не є незалежною.

"Ніхто за судову владу ніяких гарантій давати не може", - сказав він.

Грищенко наголосив, що право України бути у Євросоюзі, в разі досягнення всіх критеріїв, необхідних для членства, закладене в самих статутних документах ЄС.

"Тому, з однієї сторони, є декілька країн, які зараз, виходячи із внутрішньої політичної ситуації не готові публічно підтримати фіксацію в самих документах угоди про Асоціацію нашу європейську перспективу. А з іншої сторони вони кажуть, що це у вас і так є, оскільки це закладено в статутних документах", - сказав Грищенко. При цьому він додав, що Україна буде вимагати, щоб таке положення було.

Глава МЗС переконаний, що неможливо закінчити великий європейський проект без України.

"Україна – велика держава, це не Албанія, це не Македонія, це не Хорватія. Все те, що є не великим, воно перетравлюється легше. А такий великий шматок як Україна, він не перетравлюється, він додається до тіла Євросоюзу. І звичайно, так само, як Польща – це буде впливовий, серйозний гравець, з яким доведеться рахуватись всім основним старим членам Євросоюзу", - додав Грищенко.

Він припустив, що дуже багато країн відчувають, що можлива якась конкуренція щодо впливу в середині самого Євросоюзу.

"Переконаний, що це не правильна аргументація тих, хто є україноскептиками. Ми протягом 20 років показували, що ми здатні бути позитивними шукачами компромісних рішень, хоча будемо жорстко відстоювати завжди свої інтереси, як ми це робимо зараз в рамках погодження параметрів зони вільної торгівлі", – зазначив Грищенко.

Нагадаємо, раніше Грищенко зазначив, що, коментуючи судовий процес над Юлією Тимошенко інші країни виходять з власного інтересу. Зокрема, він нагадав, що Росія була першою хто заявив про можливість втручатися у судову справу Тимошенко.

Днями прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що справа Тимошенко може ускладнити завершення переговорів про Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Читайте також:

МЗС: Янукович не повинен враховувати критику щодо Тимошенко

Лукашенко: ЄС намагався нагнути наших друзів – нічого не вийшло

Янукович вибиватиме з ЄС перспективу членства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: